آتش‌سوزی
انفجار یک مخزن دیگر و تداوم آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران

انفجار یک مخزن دیگر و تداوم آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، پس از 15 ساعت از آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران و تلاش برای مهار این حادثه ، در ساعات اولیه پنجشنبه 13 خرداد ، مجددا برخی مخازن منفجر شد و آتش گرفت.

انفجار یک مخزن دیگر و تداوم آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران

پس از 15 ساعت از آتش‌سوزی در پالایشگاه و تلاش برای مهار این حادثه ، در ساعات اولیه پنجشنبه 13 خرداد ، مجددا برخی مخازن منفجر شد

خبرگزاری های داخلی ایران روز پنجشنبه 13 خرداد گزارش دادند که انفجار یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه و جاری شدن ضایعات نفتی آن منجر به گسترش آتش شد.

شاکر خفایی ، مدیر روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران ، صبح روز پنجشنبه اعلام کرد که حادثه مهار شده و منطقه آتش سوزی از سایر قسمت های پالایشگاه جدا شده است.

جزئیات آن حادثه

روز چهارشنبه ، 12 خرداد، رسانه های ایرانی گزارش دادند که پالایشگاه شهید تندگویان در تهران دچار آتش سوزی شده و مخازن کروی LPG در حال آتش سوزی هستند. بعداً اعلام شد که کلیه فعالیت های پالایشگاه به حالت تعلیق درآمده است.

به گفته مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران ، حادثه شب گذشته مربوط به مخزن ۲۰ هزار بشکه‌ای ضایعات نفتی بوده و برای خاموش شدن کامل آتش باید مواد باقیمانده در مخزن کاملاً سوخته شود.

در نخستین ساعات حادثه ، خبرگزاری ها گزارش دادند که 18 مخزن در این پالایشگاه دچار آتش سوزی شده و بقیه در معرض آتش سوزی هستند.

در همین حال ، مسئولان شرکت پالایش نفت تهران احتمال خرابکاری در این حادثه را رد کرده و می گویند اگر خرابکاری بوده ابعاد حادثه بسیار گسترده‌تر می‌شد.