انفجار در نزدیکی وزارت داخله ترکیه
انفجار در نزدیکی وزارت داخله ترکیه

آمریکا روز یکشنبه نهم مهرماه «حمله تروریستی» در نزدیکی وزارت کشور ترکیه را محکوم کرد.

انفجار در نزدیکی وزارت داخله ترکیه

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک پیام در شبکه‌های اجتماعی به این شرح نوشت: “ایالات متحده حمله تروریستی امروز در نزدیکی وزارت کشور ترکیه را محکوم می‌کند. برای مجروحان این حادثه، آرزوی شفای عاجل داریم. ما در کنار ترکیه، متحد خود در ناتو می‌ایستیم.”

در پی وقوع انفجاری در ساعات پیش‌ازظهر یک‌شنبه ۹ مهر در نزدیکی پارلمان آنکارا، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که یک بمب‌گذار انتحاری بمب را منفجر کرد و مهاجم دوم نیز با تیراندازی از سوی پلیس کشته شد.

جزييات اين حادثه

به‌گزارش خبرگزاری آناتولی، علی یرلی‌کایا، وزیر کشور ترکیه، در شبکه‌های اجتماعی به این صورت خبر داد که حوالی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی، “دو تروریست با یک خودروی کوچک تجاری در مقابل دفتر کل پلیس آنکارا بمب‌گذاری کرده و یکی از تروریست‌ها خود را منفجر کرد و دیگری توسط پلیس کشته شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، انفجاری در ساعاتی پیش از آغاز به کار دوره پاییزهٔ پارلمان، در پایان تعطیلات سه ماههٔ تابستانی رخ داد. برنامه این بود که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، این دوره کاری مجلس را با سخنرانی خود در ساعات بعدازظهر امروز آغاز کند.

محل انفجار تا ورودی ساختمان وزارت کشور نیز فاصلهٔ چندانی نداشته و به نظر می‌رسد که انفجار در نزدیکی ورودی ساختمان وزارت کشور اتفاق افتاده است.