انتقال بار

پس از کشف حدود ۳ تن هروئین در یک بندر هندی، یکی از بزرگترین شرکت های حمل و نقل هند اعلام کرد که از توقف انتقال بار از ایران به هند خبر داد.

روزنامه “تایمز آو ایندیا” دیروز، جمعه ۲۳ مهر، گزارش داد که شرکت هندی “آدانی پورتس” تصمیم گرفت که کالاها را از چندین کشور از جمله ایران، افغانستان و پاکستان حمل نکند.

پس از انتشار خبر کشف حدود ۳ تن هروئین در یک بندر هند از یک کشتی، شرکت آدانی پورتز، بزرگترین گرداننده بندرهای هندی، اعلام کرد که از اواسط ماه آینده هیچ محموله ای از ایران، پاکستان و افغانستان را نمی پذیرد.

  •  اقدامی غیرحرفه ای!

روزنامه هندی “”تایمز آو ایندیا” بیانیه این شرکت را منتشر کرد و گزارش داد که سفارت جمهوری اسلامی در هند نیز با صدور بیانیه ای نارضایتی تهران از تصمیم توقف انتقال بار از ایران را اعلام کرد، در حالی که سفارت در بیانیه ای نام شرکت را ذکر نکرده است.

این روزنامه در گزارش خود افزود که مقامات ایرانی مقامات هند را از اعتراض خود به تصمیم شرکت مطلع کردند و این تصمیم را حرکتی و اقدامی غیرحرفه ای توصیف کردند.

شایان ذکر است که روز سه‌ شنبه، ۳۰ شهریور، مقام‌های هندی از کشف نزدیک به سه تن هروئین خبر دادند و توضیح دادند که این هروئین از طریق بندرعباس در ایران به این کشور حمل شده بود.