امیرعبداللهیان
امیرعبداللهیان پوتین را عالیجناب خواند!

امیر عبداللهیان، در بخشی از سخنانش درباره سفر ابراهیم رئیسی به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه را «عالیجناب پوتین» خواند.

امیرعبداللهیان پوتین را عالیجناب خواند!

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف همتای روس خود در تهران، حسین امیرعبداللهیان، در بخشی از سخنانش درباره سفر ابراهیم رئیسی به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه را «عالیجناب پوتین» توصیف کرد.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: از جمله موضوعات مورد بحث، توافقنامه همکاری جامع، بلندمدت دو کشور است و این ایده قبل از سفر آقای رئیسی و دیدار با «عالیجناب پوتین» در دستور کار ما قرار داشت.

امیرعبداللهیان افزود: امیدواریم به زودی جلسات کارشناسی برای نهایی شدن مفاد این موافقتنامه و تصویب آن در دولت ها و و پارلمان‌ها را پشت سر بگذاریم.

لاوروف: مقدمات توافق سند ۲۰ ساله همکاری با ایران را بررسی کردیم

و وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری مشترک با همتای ایرانی خود اعلام کرد که در سفر وی به تهران مقدمات توافقنامه همکاری جامع ۲۰ ساله مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرگئی لاوروف در مورد سند همکاری ۲۰ ساله اظهار نظری نکرد، اما گفت که این توافق شامل مسائل تجاری، اقتصادی و سیاسی می شود. وی گفت که کارشناسان دو کشور این سند را آماده خواهند کرد.

تاکنون هیچ خبر روشنی از مفاد چنین سندی از سوی مقامات جمهوری اسلامی یا روسیه اعلام نشده است.