زندانی جوان
امیرحسین حاتمی

طبق گزارش سازمانهای حقوق بشری، امیرحسین حاتمی، یک زندانی جوان اهل ایلام، بر اثر شکنجه و برخورد باتوم به سرش در زندان فشافویه تهران کشته شده است.

عصر امروز، شنبه ۳ مهر، سازمان حقوق بشری “هه‌نگاو” گزارش داد که حاتمی یک زندانی جوان ایلامی بر اثر ضرب و شتم ماموران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در زندان فشافویه، تهران بزرگ، جان خود را از دست داد.

 شهروند جوان ایلامی، ۲۲ ساله، و از توابع شهرستان سیروان استان ایلام بود و در یکی از بازارهای تهران مشغول به‌ کار بود.

به گزارش سازمان حقوق بشری “هه‌نگاو”، چند روز پیش امیرحسین حاتمی در پی درگیری با یک فردی دیگر دستگیر شد و به زندان فشافویه منتقل شده بود.

◊    افزایش کشته شدن زندانیان جرایم غیرسیاسی

منابع آگاه گفتند که امیرحسین حاتمی سه روز پیش بر اثر شکنجه و برخورد باتوم به سرش توسط ماموران نیروی انتظامی زندان فشافویه جان باخت.

این منابع آگاه همچنین افزودند که پدر آقای حاتمی از دریافت جسد پسرش تا دلیل مرگ خود به‌ طور رسمی اعلام شد، خودداری کرد.

شایان ذکر است که سازمان های حقوق بشری در ماه های گذشته از افزایش کشته شدن زندانیان جرایم غیرسیاسی در زندان های جمهوری اسلامی خبر داده اند.

گزارشهای سازمانها به قتل مهرداد طالشی، جوان ۲۱ ساله اهل دیواندره، اشاره کردند که چند روز پس از دستگیری در بهمن سال گذشته کشته شد و نیروی انتظامی علت مرگ او را ایست قلبی اعلام کرد.

اما وقتی جسد وی به خانواده اش تحویل داده شد، پدر آقای طالشی اعلام کرد که آثار ضرب و شتم را بر سر و گردن پسرش مشاهده کرده است.