رژیم خامنه‌ای

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که رژیم خامنه‌ای و جمهوری اسلامی باید سقوط کند و دولت بایدن را ضعیف توصیف کرد.

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا تلاش دولت بایدن برای دستیابی به توافق با جمهوری اسلامی را نشانه ضعف و نداشتن دیدگاه استراتژیک دانست و تاکید کرد: «جمهوری اسلامی یک حکومت خرابکار است و باید سقوط کند».

بولتون با بیان اینکه جمهوری اسلامی خواستار حذف سپاه پاسداران از لیست سازمان های تروریستی آمریکا در ازای کاهش فعالیت های تروریستی در منطقه شد، تاکید کرد که نمی توان به وعده های رژیم خامنه‌ای اعتماد کرد.

وی اظهار داشت: «نمی‌توانیم به وعده‌های جمهوری اسلامی برای کاهش اقدامات تروریستی در منطقه، در ازای خارج شدن نام سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا، اعتماد کردیم و دولت بایدن یک اشتباه تراژیک را مرتکب می‌شود».

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا همچنین فاش کرد که رژیم جمهوری اسلامی قصد ترور وی را داشت اما ناکام ماند و توضیح داد که اکنون نمی تواند جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه کند اما متعاقبا اعلام خواهد کرد.

از سوی دیگر، بولتون تصریح کرد که اعضای کنگره از جزئیات توافقی، که در وین به دست می‌آید، اطلاعی ندارند و تاکید کرد که اسرائیل و کشورهای منطقه نگران دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی هستند.