افشای تهدیدات حکومت ایران برای معترضان در خارج از کشور
افشای تهدیدات حکومت ایران برای معترضان در خارج از کشور

افشای تهدیدات حکومت ایران برای معترضان در خارج از کشور؛ صدای آمریکا فایل صوتی تماس یک مامور رژیم ایران با یکی از فعالان ایرانی مقیم فرانسه را منتشر کرده است که در آن وی بارها وی را تهدید می‌کند اگر او به فعالیت های اعتراضی خود در فرانسه ادامه دهد، اعضای خانواده او از جمله مادر و خواهرش زندانی خواهند شد.

افشای تهدیدات حکومت ایران برای معترضان در خارج از کشور

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی طی روزهای اخیر خانواده تعدادی از فعالان ایرانی مقیم اروپا را احضار کرده و آنها را تهدید کرده که در صورت ادامه تجمع و انتشار اخبار خود در شبکه های اجتماعی، عواقب آن گریبانگیر خانواده هایشان خواهد شد.

بر اساس گزارش صدای آمریکا، وزارت اطلاعات ایران والدین سالخورده یک فعال ایرانی مقیم فرانسه را به وزارت اطلاعات احضار و تلفن همراه آنها را برای شنیدن مکالمات و تبادل پیام با فرزندشان ضبط کرد. سپس از طریق تلفن مادرش برای این فعال پیامی ارسال کردند و خواستار گفتگو شدند.

در گفت و گوی معاون وزیر اطلاعات با این فعال ایرانی که تابعیت فرانسه را دریافت کرده بود، به وی اخطار شد که در صورت عدم توقف، پدر و مادرش روانه زندان اوین خواهند شد.

تظاهرات بزرگ در برلین

توماس هالدن وانگ با اشاره به تظاهرات بزرگ همبستگی که در آن ۸۰ هزار ایرانی در برلین شرکت کردند، گفت: مقامات امنیتی آلمان متوجه شدند دستگاه های حکومت ایران به هویت افراد شرکت کننده در این تظاهرات علاقه مند هستند و از آنها فیلم و عکس می گیرند، وی افزود که انتشار این عکس ها در شبکه های اجتماعی روند شناسایی را برای دولت ایران راحت‌تر می کند.