مبتلایان قارچ سیاه

داروساز و نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، همایون سامه‌یح نجف آبادی از افزایش تعداد مبتلایان قارچ سیاه در سراسر ایران خبر داد.

همایون سامه‌یح نجف آبادی دی طی سخنان خود توضیح و تاکید کرد که آمارهای رسمی نشان می دهد که حداقل ۵۰۰ نفر به این عفونت مبتلا هستند.

مقامات پزشکی و بیمارستان های چندین شهرستان موارد مبتلا به قارچ سیاه و مرگ تعدادی از بیماران بر اثر این بیماری را گزارش کرده اند.

نماینده کلیمیان در مجلس صبح امروز، چهارشنبه ۱۷ شهریور، در سخنرانی خود در نشست مجلس گفت: «به دلیل شیوع کرونا و استفاده زیاد از کورتون در ایران افزایش یافت و در حال حاضر ۵۰۰ نفر در ایران به این بیماری مبتلا شده‌ اند».

علایم قارچ سیاه

وی همچنین به کمبود دارو برای قارچ سیاه اشاره کرد و گفت كه مقامات وزارت بهداشت برای درمان مبتلایان قارچ سیاه دارو وارد کرده اند.

سامه‌یح نجف آبادی تاکید کرد که این دارو در بیمارستان ها و داروخانه های منتخب دولتی موجود است و بیماران می توانند آن را دریافت کنند و افزوذ: «اما آنچه مسلم است واردات این دارو باید ادامه پیدا کند».

متخصص بیماری‌های عفونی «بیمارستان امام خمینی» تهران، محمدرضا صالحی، شیوع قارچ سیاه در موج پنجم کرونا در بیمارستان را فاش کرد.

صالحی  نبود داروی لازم برای درمان قارچ سیاه را تأیید کرد و گفت که این کمبود باعث می شود بسیاری از بیماران جان خود را از دست بدهند یا نابینا شوند.