اعدام روزنامه‌نگار

اطلاعات سپاه پاسداران ایران با هدف ارعاب و تهدید مخالفان و معترضان علیه رژیم جمهوری اسلامی، سریال را در مورد ربودن و اعدام روزنامه‌نگار «روح‌الله زم»، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز تولید کرد.

در جدیدترین بخش این مجموعه، اطلاعات سپاه پاسداران ایران، که پشتیبان اصلی تولید و پخش سریال “گاندو” است، در مورد موضوع ربودن و اعدام روح‌الله زم، مدیر تلگرام “آمدنیوز” بحث کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان از شرکت صدا و سیمای ایران اظهار داشت که این مجموعه از شبکه سه تلویزیون ایران پخش می شود.

باشگاه خبرنگاران همچنین در حساب توئیتر خود سکانس از این قسمت را نشان می دهد که اعضای نیروهای امنیتی روح‌الله زم را به پایتخت تهران منتقل می کنند.

  • خشم سازمان های حقوق بشر

قابل ذکر است که زم، که در فرانسه پناهنده بود، در  مهرماه سال ۹۷هنگام سفر به عراق توسط مردان امنیتی ایران ربوده شد و در ۲۲ آذر سال گذشته، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اجرای حکم اعدام علیه وی را اعلام کرد.

ربودن و پخش اعترافات اجباری روح‌الله زم در تلویزیون ایران و همچنین رویه های محاکمه نامشخص و اعدام روزنامه‌نگار ایرانی واکنش های گسترده خشمگین بین المللی را در پی داشت.

بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکا، سازمان های حقوق بشر، شخصیت های سیاسی و یک غیرنظامی نیز اعدام وی را محکوم کرده اند.

سریال “گاندو ۲” به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنندگی مجتبی امینی، این سریال محصول موسسه فرهنگی “شهید آوینی” است که زیر نظر سازمان بسیج صداوسیمای ایران فعالیت می کند.

شایان ذکر است که بخش اول سریال “گاندو” به کارگردانی همین موسسه با موضوع دستگیری روزنامه نگار واشینگتن‌پست، جیسون رضاییان تولید شد.