روح‌الله زم
اظهارات فرانسه درباره ربودن روح‌الله زم!

یورونیوز به نقل از یک دیپلمات فرانسوی مشارکت این کشور در برنامه ربودن روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز»، را تکذیب کرد.

اظهارات فرانسه درباره ربودن روح‌الله زم!

اظهارات فرانسه درباره ربودن روح‌الله زم؛ خبرگزاری یورونیوز به نقل از یک دیپلمات فرانسوی مشارکت این کشور در برنامه ربودن روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز»، را تکذیب کرد.

این دیپلمات گفت که دولت فرانسه ربوده شدن و اعدام روح الله زم را محکوم کرده و اتهامات مربوط به دخالت فرانسه در این پرونده “هیچ پایه و اساسی” نداره.

اکبر خوش‌کوشک، یکی از مقامات سابق امنیتی جمهوری اسلامی، اخیرا مدعی شده است که فرانسه روح الله زم را با یک افسر امنیتی فرانسوی جایگزین کرده است.

ربودن روح‌الله زم

وی در گفت و گو با رویداد۲۴ مدعی شد پس از دستگیری یک افسر فرانسوی در سوریه توسط یک گروه شبه‌نظامی نزدیک به ایران اسیر شده، فرانسوی ها از ایران برای آزادی او کمک خواستند و ایران نیز خواستار مبادله این افسر با روح الله زم را مطرح کرد که با موافقت مقام‌های فرانسوی همراه بود.

روح الله زم که در فرانسه پناهنده بود، در مهرماه سال ۹۷ در سفری به عراق توسط نیروهای امنیتی ایران ربوده شد و در۲۲ آذر ۱۳۹۹، دادسرای عمومی و انقلاب تهران از اجرای حکم اعدام وی خبر داد.

ربودن، اعتراف اجباری، محاکمه و اعدام آقای زم واکنش های بین المللی گسترده ای را برانگیخت و بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی ونهادهای مدافع حقوق بشر، شخصیت های سیاسی و مدنی آن را محکوم کردند.