آمریکا

تیم مذاکراتی آمریکا در وین از تغییر تیم به دلیل خروج دو عضو دیگر از اعضای تیم مذاکره کننده در اعتراض به مواضع مماشات‌آمیز رابرت مالی در قبال ایران خبر داد.

خبرگزاری “وال استریت ژورنال” به نقل از منابع نزدیک به هیات آمریکایی در وین گزارش داد که با رسیدن مذاکرات برای احیای توافق هسته ای با ایران به مراحل حساس، اختلافات در تیم مذاکره کننده آمریکا با تهران تشدید شد.

خبرگزاری ها از خروج ریچارد نفیو، معاون نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از تیم مذاکره کننده در وین خبر داده بودند، و به نوبه خود مقامات دولت بایدن این خبر را تایید کردند.

شبکه “ان‌بی‌سی” هفته گذشته خبر اختلافات و تغییرات تیم مذاکره کننده ایالات متحده و خروج ریچارد نفیو از آن را برای اولین بار فاش کرده بود.

این شبکه به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد که ریچارد نفیو به دلیل اختلاف با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، تیم مذاکرات را ترک کرد و نفیو در وزارت خارجه آمریکا سمت دیگری خواهد گرفت.

به گزارش “وال استریت ژورنال”، ریچارد نفیو خواستار اتخاذ رویکرد سختگیرانه از سوی تیم مذاکره کننده با ایران شد که توسط رابرت مالی رد شد.

 دیشب، دوشنبه ۴ بهمن، “وال استریت ژورنال” به نقل از منابع نزدیک به تیم مذاکره کننده نوشت که دو تن از اعضای تیم مذاکره کننده نیز پس از اصرار بر رویکرد سخت گیرانه تر در قبال برنامه هسته ای ایران، کناره‌گیری کردند.