سفیر بریتانیا
آیا معاون سفیر بریتانیا و تعدادی از دیپلمات های خارجی در ایران بازداشت شده اند؟!

صداوسیما از دستگیری معاون سفیر بریتانیا و تعدادی اتباع خارجی در جریان سفر خانوادگی به کویر به اتهام جاسوسی توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.

آیا معاون سفیر بریتانیا و تعدادی از دیپلمات های خارجی در ایران بازداشت شده اند؟!

صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در این گزارش با پخش تصاویری از برخی اتباع خارجی گفت: این افراد همزمان با برگزاری یک مانور موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران، ضمن حضور در کویر مرکزی ایران ، از خاک کویر از خاک بیابان نمونه برداری کردند.

صداوسیما همچنین با پخش تصاویری از برخی گردشگران در کویر شهداد مدعی شد یکی از آنها گیلز ویتاکر، معاون سفیر انگلیس در تهران است که به همراه خانواده خود به عنوان توریست به صحرای شهداد سفر کرده و نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران او را هنگام نمونه برداری ازخاک کویر دستگیر و متهم به جاسوسی شدند.

گزارش تلویزیون ایران درباره بازداشت دیپلمات بریتانیایی کذب محض است؟!

وزارت امور خارجه بریتانیا همچنین گزارش ها مبنی بر دستگیری یک دیپلمات انگلیسی در تهران به اتهام جاسوسی را تکذیب کرد و به رویترز گفت: گزارش های مربوط به دستگیری دیپلمات انگلیسی در ایران کاملا نادرست است.

در چند هفته گذشته و پس از برکناری حسین طائب از سمت ریاست اطلاعات سپاه، انتقادها نسبت به ضعف این سازمان در خصوص نفوذ و جاسوسی در سطوح بالای نظام جمهوری اسلامی و ناتوانی اطلاعاتی سپاه در جلوگیری از عملیات مکرر اسرائیل در ایران افزایش یافته است.