ماهواره‌بر ذوالجناح
آیا ماهواره‌بر ذوالجناح ​​پس از پرتاب منفجر شد؟

آیا ماهواره‌بر ذوالجناح ​​پس از پرتاب منفجر شد؟

ماهواره بری که ایران سه هفته پیش به فضا پرتاب کرد، اندکی پس از پرتاب منفجر شد و حتی نتوانست نیمی از مسیر مورد نظر خود را را بپیماید.

آیا ماهواره‌بر ذوالجناح ​​پس از پرتاب منفجر شد؟

به گزارش ایران اینترنشنال، ماهواره برى که ایران سه هفته پیش به فضا پرتاب کرد، اندکی پس از پرتاب منفجر شد و حتی نتوانست نیمی از مسیر مورد نظر خود را را بپیماید.

احمد حسینی، سخنگوی گروه هوافضای وزارت دفاع، ۱۴ تیرماه از دومین پرتاب آزمایشی ماهواره بر «ذوالجناح» خبر داد و گفت: «مرحله سوم توسعه این ماهواره‌بر با بهره‌گیری از اطلاعات حاصل از این پرتاب آغاز شده است.” اولین پرتاب آزمایشی ماهواره پارادایس در بهمن ماه ٩٩ انجام شد.

برخلاف آنچه سخنگوی وزارت دفاع ایران در خصوص پرتاب موفقیت‌آمیز موشک ذوالجناح به فضا اعلام کرد، این موشک «زیرمداری» حتی نمی‌توانست نیمی از از مسیر تعیین شده را طی کند.

پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح

کاخ سفید پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح را اقدامی”غیر مفید و بی ثبات کننده” خواند و اعلام کرد که متعهد به استفاده از تحریم ها و سایر اقدامات برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر در برنامه موشکی ایران است.

در موارد قبلی، سه طرف اروپایی طرف (برجام) پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران را محکوم کرده و آن را اقدامی مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و اقدامی بی‌ثبات‌کننده در منطقه توصیف کردند.