آخرین صحبت های فریده مرادخانی خواهرزاده خامنه‌ای یک روز پیش از بازداشت
آخرین صحبت های فریده مرادخانی خواهرزاده خامنه‌ای یک روز پیش از بازداشت

آخرین صحبت های فریده مرادخانی خواهرزاده خامنه ای یک روز پیش از بازداشت؛ فریده مرادخانی، خواهرزاده علی خامنه‌ای، پیش از بازداشت اخیرخود با ضبط یک ویدیو از سازمان ملل خواسته بود «با اقدامات عملی، بازدارنده و مؤثر در قبال جنایات عریان و هولناکی که در ایران روی می‌دهد، دست از بی‌تفاوتی بردارد.

آخرین صحبت های فریده مرادخانی خواهرزاده خامنه ای یک روز پیش از بازداشت

این ویدئو قبل از رای مثبت اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سوم آذرماه به تشکیل کمیسیون حقیقت یاب برای بررسی «نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران» در ارتباط با اعتراضات سراسری جاری ضبط شده است.

فریده مرادخانی دوم آذر امسال بازداشت شد. وی فرزند شیخ علی تهرانی،از روحانیون درگذشته و منتقد جمهوری اسلامی و بدری حسینی، خواهر علی خامنه ای است.

فریده مرادخانی بازداشت شد

فریده مرادخانی، فعال حقوق بشر و خواهرزاده علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه دوم آذرماه بازداشت شد.

محمود مرادخانی، برادر این فعال سیاسی با انتشار توییتی اعلام کرد که خواهرش در روز دوم آذر با مراجعه به دادسرا برای صدور حکم قضایی بازداشت و به زندان منتقل شد.

این فعال مدنی ۲۳ آذرماه سال گذشته در راه بازگشت به منزلش در تهران توسط وزارت اطلاعات بازداشت و اردیبهشت ماه سال جاری با قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی و محدودیت خروج از استان تهران تا پایان دوره دادرسی و جلسات بازپرسی، به‌صورت موقت آزاد شد.

خانم مرادخانی از چند ماه قبل از بازداشت کارزاری را در حمایت از زندانیان راه اندازی کرده بود.