آخرین آمار زلزله مرگبار در مراکش: بیش از دو هزار نفر کشته شدند!
آخرین آمار زلزله مرگبار در مراکش: بیش از دو هزار نفر کشته شدند!

آخرین آمارها از زلزله ویران‌کننده در مراکش نشان می‌دهد که تا کنون حداقل دو هزار و دوازده نفر جان خود را از دست داده و بیش از دو هزار و پنجاه نفر زخمی شده‌اند. نیروهای ارتش و تیم‌های امداد و نجات در تلاش برای یافتن افراد مفقود شده هستند و عملیات جستجو با استفاده از پهپادها و بالگردها ادامه دارد.

آخرین آمار زلزله مرگبار در مراکش: بیش از دو هزار نفر کشته شدند!

تاکنون، بسیاری از رهبران کشورهای جهان از جمله رؤسای جمهور و نخست‌وزیران، به زلزله‌زدگان در مراکش ابراز همدردی کرده‌اند و آمادگی برای ارسال کمک‌های انسانی و مواد اساسی به این منطقه را اعلام کرده‌اند.

در ساعت ۲۳ شامگاه جمعه به وقت محلی، زلزله‌ای با بزرگی ۶.۸ در مراکش رخ داد. مرکز زلزله در فاصله ۷۲ کیلومتری جنوب‌غربی شهر مراکش واقع شده بود.

دو هزار و پنجاه و نه نفر دیگر زخمی شده‌اند

تلویزیون مراکش در آخرین آمار منتشر شده از قربانیان زلزله اعلام کرده که تاکنون دو هزار و دوازده نفر جان خود را از دست داده و دو هزار و پنجاه و نه نفر دیگر زخمی شده‌اند.

موسسه ملی ژئوفیزیک اعلام کرده که این زلزله، مرگبارترین و ویرانگرترین زلزله‌ای است که از سال ۱۹۶۰ تاکنون در مراکش رخ داده است. همچنین، موسسه از امکان افزایش تعداد قربانیان در ساعات و روزهای آینده هشدار داده است. این وضعیت نیاز به توجه فوری و کمک‌های بیشتر به زلزله‌زدگان و بازسازی مناطق زلزله‌زده را تاکید می‌کند.