سوریه با اسرائیل

گزارش های اطلاعاتی تایید کردند که رژیم جمهوری اسلامی در صدد تشکیل آبادی‌های شیعه‌نشین در مرز سوریه با اسرائیل به ویژه در مناطق درعا، سعسع و قنیطره است.

بر اساس گزارش‌های متعدد، تهران در سال‌های اخیر از ضعف اقتصادی شهروندان سوری استفاده کرده و صدها هکتار زمین در درعا، السویداء و قنیطره خریداری کرده است.

این گزارش ها می افزاید که رژیم جمهوری اسلامی در تلاش است تا مناطق شیعه نشین در نزدیکی مرز با اسرائیل در این مناطق بسازد.

همچنین این گزارشها فاش کرد که سال گذشته نیروی قدس سپاه پاسداران با پرداخت ۲۰ دلار در ماه به تعدادی از خانواده‌های سوری ساکن در منطقه مرزی، سربازان اسرائیلی را هدف قرار داده و مواد منفجره را در دیوار مرزی با اسرائیل کار گذاشته است.

شایان ذکر است که دو آبادی قرفا و سعس از جمله مناطقی است که شیعیانی از ایران، لبنان، افغانستان یا عراق به سوریه آمده اند، در آن زندگی می کنند و برخی از جوانان این شهرک ها تقریباً از اعضای حزب الله لبنان هستند.

منابع دولتی اسرائیل هفته گذشته اعلام کردند که دولت اسرائیل به طور جدی در حال بررسی احتمال جنگ مستقیم با سپاه قدس در سوریه و نیروهای نظامی آن در سوریه و لبنان است.