۲۰ مدل غذای ساده و خوشمزه برای تهیه در خانه
۲۰ مدل غذای ساده و خوشمزه برای تهیه در خانه

۲۰ مدل غذای ساده و خوشمزه برای تهیه در خانه؛ غذای ساده و خوشمزه یکی از بهترین گزینه‌های غذایی برای کسانی است که می‌خواهند در کمترین زمان و با حداقل مواد اولیه، یک غذا خوشمزه و سالم درست کنند. در این مقاله، به 20 مدل غذای ساده و خوشمزه پرداخته شده است. همچنین، طرز تهیه هر یک از این غذاها نیز به شما آموزش داده می‌شود.

۲۰ مدل غذای ساده و خوشمزه برای تهیه در خانه

سالاد خوشمزه با پنیر فتا:

برای تهیه این سالاد، بهتر است از سبزیجات تازه و پنیر فتا استفاده کنید. سبزیجات خود را شسته و خرد کنید، سپس پنیر فتا را روی سبزیجات بریزید و به همراه یک قاشق روغن زیتون و آبلیموی سفید خوبی روی سالاد ریخته و مخلوط کنید.

نودل پنه‌په:

برای تهیه این غذا، نودل‌ها را بپزید، سپس به همراه سس پنه‌په، کدو حلوایی پخته شده و گردو خرد شده مخلوط کنید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید و با تخم مرغ سرخ کرده و پارمزان پودری تزئین کنید.

پیتزا:

برای تهیه پیتزا، نان پیتزا را بر روی سینی فر ریخته و روی آن را با سس گوجه‌فرنگی، پنیر و سبزیجات دلخواه پخش کنید. سپس آن را در فر به مدت 15-20 دقیقه پخته و سرو کنید.

ماکارونی با سس گوجه‌فرنگی:

برای تهیه این غذا، ماکارونی را بپزید و با سس گوجه‌فرنگی و پارمزان پودری مخلوط کنید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید.

قارچ سوته شده با سیر:

برای تهیه این غذا، قارچ را بشویید و ریز شده را در تابه‌ای با روغن زیتون و سیر سرخ کرده و با نمک و فلفل سیاه به طعم دلخواهتان برسانید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید.

ناگت با سس باربیکیو:

برای تهیه این غذا، ناگت را به مدت 15-20 دقیقه در فر پخته و سپس با سس باربیکیو مخلوط کنید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید.

سوپ لوبیا سیاه:

برای تهیه این غذا، لوبیا سیاه را با پیاز و سیر سرخ کرده و سپس با آب و نمک بپزید. سپس آن را با یک قاشق روغن زیتون و آبلیموی سفید مخلوط کرده و در بشقاب سرو کنید.

ساندویچ گوشت گردونه:

برای تهیه این ساندویچ، گوشت گردونه را با پیاز و سیر سرخ کرده و سپس با سس مایونز و سبزیجات دلخواهتان درون نان تست خورده ریخته و سرو کنید.

سالاد تن ماهی:

برای تهیه این سالاد، تن ماهی را پخته و خرد کرده و با سبزیجات و سس سویا و آبلیموی سفید مخلوط کنید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید.

مرغ سرخ شده با سبزیجات:

برای تهیه این غذا، مرغ را با نمک و فلفل سیاه سرخ کنید و سپس با سبزیجات دلخواه و یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید.

پنیر پیتزا:

برای تهیه پنیر پیتزا، پنیر را رنده کنید و سپس با سس گوجه‌فرنگی و ادویه‌های دلخواه مخلوط کنید. سپس آن را بر روی نان پیتزا پخش کرده ودر فر پخته و سرو کنید.

آوکادو توست با تن ماهی:

برای تهیه این توست، آوکادو را پوره کنید و با تن ماهی خرد شده و سیر، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید. سپس آن را بر روی نان تست خورده پخش کرده و سرو کنید.

سس ماست و خیارشور:

برای تهیه این سس، ماست را با خیارشور رنده کنید و سپس با سیر، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید. سپس آن را به عنوان سس در کنار غذا سرو کنید.

چیز تست:

برای تهیه این غذا، پنیر را روی نان تست خورده پخش کنید و سپس در فر پخته و سرو کنید.

سالاد خیار:

برای تهیه این سالاد، خیار را خرد کرده و با سیر، نمک، فلفل سیاه و یک قاشق روغن زیتون و آبلیموی سفید مخلوط کنید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید.

ماهی تن گریل:

برای تهیه این غذا، ماهی تن را با نمک، فلفل سیاه و یک قاشق روغن زیتون گریل کنید و سپس با سبزیجات دلخواه مخلوط کنید. سپس آن را در بشقاب سرو کنید.

پنیر پنیری:

برای تهیه این پنیر، پنیر را با سیر و ادویه‌های دلخواه مخلوط کنید و سپس در فر پخته و سرو کنید.

سس آلفردو:

برای تهیه این سس، پیاز و سیر را با کره درون تابه سرخ کرده و سپس با شیر و پنیر پارمزان مخلوط کرده و سس را روی ماکارونی یا رشته سرو کنید.

چیزبرگر:

برای تهیه این برگر، گوشت چرخ کرده را با سیر، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید و سپس آ
ن را به شکل چرب کرده و بر روی آن برگر را سرخ کنید. سپس برگر را روی نان برگر و همراه با چیز سفید و سبزیجات سرو کنید.

سالاد ماهی تن:

برای تهیه این سالاد، ماهی تن را با سبزیجات دلخواه، آوکادو و سس سویا مخلوط کنید و سپس در بشقاب سرو کنید.
تمام این غذاها را می‌توانید به راحتی در خانه تهیه کرده و به عنوان یک وعده غذایی ساده و خوشمزه برای خانواده و دوستان خود سرو کنید. همچنین، می‌توانید این روش‌های تهیه را تغییر داده و به سلیقه خود تنظیم کنید و غذاهای خوشمزه و مناسب برای خود و دوستانتان تهیه کنید.