یک نوزاد در بیمارستان مفید فوت کرد/چند تا از اعضای کادر درمان دستگیر شدند
یک نوزاد در بیمارستان مفید فوت کرد/چند تا از اعضای کادر درمان دستگیر شدند

بنا بر گزارش خبرگزاری‌های ایران، در جریان تحصن اعتراضی کارکنان بیمارستان کودکان مفید تهران و عدم رسیدگی به بیماران، یک نوزاد شش ماهه فوت شده و این موضوع تا حالا به دستگیری چهار نفر از اعضای کادر درمان بیمارستان منجر شده است.

یک نوزاد در بیمارستان مفید فوت کرد/چند تا از اعضای کادر درمان دستگیر شدند

پدر این نوزاد به نام النا دیروز جمعه دهم آذر در گفت‌وگو با پایگاه خبری رکنا گفته که در پی بدحالی فرزندش به بیمارستان مفید مراجعه کرده، اما در همان روز کارکنان این بیمارستان به دلیل عقب افتادن حقوقشان دست از کار کشیده بودند.

به گفته او، با وجود وضعیت وخیم جسمانی النا، پذیرش و معاینه و درمان او با تأخیر صورت گرفته و در نهایت منجر به مرگ این نوزاد بیچاره شده است.

در واکنش به این اتفاق شمس‌الله نوری‌پور، رئیس بیمارستان مفید کودکان تهران، در گفت‌وگو با سایت خبری عصر ایران بیماری النا را خونریزی ریوی اعلام کرده و گفته است که این بیماری در کودکان کُشنده است.

آقای نوری‌پورهمچنین افزوده: علت مرگ را پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد و کادر درمان بیمارستان مفید برای توضیح درباره اقدامات صورت‌ گرفته احضار شدند و ضابطان قضایی در حال بررسی پرونده بیمار هستند.

بنا بر گزارش‌ها در همین رابطه چهار تن از اعضای کادر درمان بیمارستان مفید شامل رئیس اورژانس، دو سوپروایزر و یک سرپرستار بازداشت و پرونده قضایی در همین رابطه تشکیل شده است.

در سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی از مرگ بیماران به‌ ویژه کودکان و نوزادادن به‌ دلیل قصور پزشکی و کادر درمان منتشر شده است.

در یکی از این موارد در مهرماه امسال در بیمارستان هاجر شهرکرد، شش نوزاد فوت کرده بودند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری شامگاه سه‌شنبه ۱۸ مهر گفت که یک تیم ویژه برای بررسی موضوع مرگ این ۶ نوزاد تشکیل شده و رئیس بیمارستان هاجر و رئیس دانشگاه علوم پزشکی این استان احضار شده‌اند.