یک زن
یک زن، به دلیل دختر بودن جنینش، توسط همسر خود با دست و پای بسته سوزانده شد

سازمان حقوق بشر «هه‌نگاو» گزارش داد «فاطمه رسولی» شهروند شهرستان ماکو طی چند روز گذشته بر اثر سوختگی شدید در یکی از مراکز درمانی ارومیه جان خود را از دست داد.

یک زن، به دلیل دختر بودن جنینش، توسط همسر خود با دست و پای بسته سوزانده شد

یک زن، به دلیل دختر بودن جنینش، توسط همسر خود با دست و پای بسته سوزانده شد؛ «فاطمه رسولی» شهروند شهرستان ماکو طی چند روز گذشته بر اثر سوختگی شدید در یکی از مراکز درمانی ارومیه جان خود را از دست داد.

سازمان حقوق بشر به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: فاطمه رسولی اهل روستای «قوریشکاک» ماکو است و همسرش «رسول طیار» چند روز پیش با دست و پای بسته به آتش کشیده شده است..

هه‌نگاو به نقل از ساکنان روستای  قوریشکاک می گوید: فاطمه رسولی مادر پنج دختر بود و شوهرش بلافاصله پس از تعیین جنسیت فرزند ششمش پس از انجام سونوگرافی دخترتشخیص داده شد، به دست همسرش به آتش کشیده شده است.

دختر کشی مادر

ريدون بندری گفت: عصر روز گذشته (۲ آبان‌ماه) یک مورد درگیری خانوادگی منجر به قتل در مرحله چهارم ماهشهر به کلانتری ۱۱۰ اعلام شد.

 بندری گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد مقتول در این درگیری توسط مادرش کشته و با ضربات چاقو مجروح شده است. بر اساس تحقیقات انجام شده، متهم که به بیماری عصبی مبتلا بود دستگیر شد.

وی افزود: بلافاصله پس از این گزارش ماموران انتظامی در محل حاضر شدند و مقرر شد زنی با جسد خون آلود از خانه خارج شده و به زمین افتاده و جان خود را از دست بدهد. ”