یک استاد دانشگاه تهران به دلیل
یک استاد دانشگاه تهران به دلیل "حمایت از دانشجویان معترض" اخراج شد.

یک استاد دانشگاه تهران به دلیل “حمایت از دانشجویان معترض” اخراج شد؛ گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که آرش رئیسی‌نژاد، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران که در جریان اعتراضات سراسری ایران از دانشجویان معترض حمایت کرده بود، اخراج شده است.

یک استاد دانشگاه تهران به دلیل “حمایت از دانشجویان معترض” اخراج شد.

در توئیتر، علی شریفی زارچی، استاد دانشگاه صنعتی شریف تهران، این خبر اخراج آقای رئیسی‌‌نژاد را در روز سوم اردیبهشت منتشر کرد و به یادآوری حمایت آقای رئیسی‌نژاد از دانشجویان در پاییز اشاره کرد.

آقای رئیسی‌نژاد همچنین با بازنشر این توئیت، اعلام کرد که خبر اخراج او درست است و نوشت: “امیدوارم روزی برسد که خانواده‌های ایرانی در خانه‌هایشان در ایران، زندگی با رفاه، شادی و با عزت داشته باشند. آیا آن روز را خواهم دید؟ نمی‌دانم، اما به امید آن روز هستم.”

در اوایل اسفند سال گذشته، برخی رسانه‌های ایران، با اعتماد به اطلاعات غیررسمی، درباره تعلیق آقای رئیسی‌نژاد خبر دادند. به عنوان مثال، وب‌سایت «رویداد ۲۴» در یک نوشته اعلام کرد که مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم در یک نامه به دانشگاه تهران اعلام کرده است که «با تمدید حکم رئیسی‌نژاد مخالفت به عمل آمده است».

آقای رئیسی‌نژاد

آقای رئیسی‌نژاد فارغ‌التحصیل دانشگاه بین‌المللی فلوریدا است و در زمینه مسائل ژئوپولیتیک منطقه، مقالات و کتاب‌هایی نوشته است.

در ماه آذر سال پارسال، آقای رئیسی‌نژاد در صفحات شخصی خود در توییتر و اینستاگرام اعلام کرد که یکی از دانشجویانش در هفته‌ی اول ماه مهر سال گذشته، به دنبال آزاد شدن خود بوده است. همچنین، این شخص بیان کرد که برای برطرف کردن تعلیق سه ماهه دانشجوی دیگری نیز تعهد داده است.