روحانی
گزارش عملکرد روحانی در ستاد ملی مقابله با کرونا به قوه قضائیه فرستاده شد

نمایندگان مجلس خواستار برخورد با حسن روحانی به دلیل سوء مدیریت در ستاد ملی مبارزه با کرونا شدند و پس از بررسی گزارش سازمان بهداشت درباره عملکرد روحانی، با ارجاع گزارش به قوه قضائیه موافقت کردند.

گزارش عملکرد روحانی در ستاد ملی مقابله با کرونا به قوه قضائیه فرستاده شد

گزارش عملکرد روحانی در ستاد ملی مقابله با کرونا به قوه قضائیه فرستاده شدنمایندگان مجلس خواستار برخورد با حسن روحانی به دلیل سوء مدیریت در ستاد ملی مبارزه با کرونا شدند 

بر اساس این گزارش، «عموم مردم ایران» از عملکرد ستاد و وزارتخانه‌های کشور و رئیس جمهور سابق در کنترل و درمان کرونا «رضایت نسبی» است.

در این گزارش با اشاره به «تناقض، تضاد و نقایص در تصمیمات متخذه و اقدامات صورت گرفته»، «مردم از این بابت ضررهای جبران‌ناپذیر مادی و معنوی را متحمل شده‌اند».

سیاست‌ها و برنامه‌های دولت قبلى و حسن روحانی منجر به پنج خیز کرونا شده

بر اساس گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس روحانی، اتخاذ تصمیمات نادرست در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ وعادی‌انگاری وضعیت بیماری در نوروز ۱۴۰۰، برخورد نامناسب با هشدارهای نظارتی و اتخاذ تصمیمات نامناسب و متناقض به عنوان رئیس ستاد ملی کرونا و داشتن عملکرد ضعیف در بخش واردات و تولید و توزیع واکسن کرونا متهم شد

در پایان این گزارش آمده است که سیاست‌ها و برنامه‌های دولت قبلى و حسن روحانی منجر به پنج خیز کرونا و مرگ و میر شدید افراد شده و ایران همچنان جزء کشورهای بالای مرگ و میر نسبت به جمعیت است.