کشته شدن عضو سپاه پاسداران در مهاباد با شلیک افراد مسلح ناشناس
کشته شدن عضو سپاه پاسداران در مهاباد با شلیک افراد مسلح ناشناس

کشته شدن عضو سپاه پاسداران در مهاباد با شلیک افراد مسلح ناشناس؛ گزارش سازمان حقوق بشری هنگام گزارش داد که انور عزیزی، یکی از اعضای سپاه که نقش مهمی در سرکوب خیزش انقلابی مردم مهاباد داشت، در نتیجه شلیک افراد مسلح ناشناس، کشته شد. طبق گزارش، انور عزیزی در این حمله با ۱۲ گلوله اصابت یافت.

کشته شدن عضو سپاه پاسداران در مهاباد با شلیک افراد مسلح ناشناس

یکی از اعضای سپاه پاسداران به نام انور عزیزی، توسط افراد مسلح ناشناس کشته شد

بر اساس گزارش های ارائه شده توسط سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، در جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ، انور عزیزی، فرمانده پایگاه بسیج گوگ تپه مهاباد، توسط افراد مسلح ناشناس در منزل خود به قتل رسید. انور عزیزی که اهل روستای تازه‌کند منطقه شامات مهاباد و ساکن آپارتمان‌های فجر بود، ۱۲ گلوله به او اصابت کرد.

هیچ گروهی به صورت رسمی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته

در حال حاضر، هیچ گروهی به صورت رسمی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته و رسانه‌های حکومتی همچنین هیچ واکنشی نسبت به این اتفاق نشان نداده اند.

۲۹ هزار و ۶۸۸ نفر به دلیل سیاسی در سال ۱۴۰۱ بازداشت شدند

گزارشی از مجموعه فعالان حقوق بشر نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۱، ۶۱۷ زندانی در ایران با جرایم مختلف اعدام شده‌اند و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تجمع اعتراضی و ۵۱۴ اعتصاب کارگری یا صنفی برگزار شده است.

در این گزارش آماری، اعلام شده است که در طول سال ۱۴۰۱، دادگاه‌های مختلف در یک هزار و ۷۵ پرونده، حداقل ۳۳ هزار و ۶۷۱ سال حکم زندان را برای متهمان عقیدتی یا سیاسی صادر کرده‌اند. همچنین، دست‌کم ۱۱ میلیارد و صد و یک میلیون تومان جریمه نقدی برای دگراندیشان تعیین شده است.