واکسن برکت

پس از دو دوز واکسن «برکت» که با آنها واکسینه شده بود، رسانه های ایرانی اعلام کردند که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به کرونا مبتلا شده است و در قرنطینه است.

رسانه های جمهوری اسلامی شب دیروز، دوشنبه ۱۰ آبان، تایید کردند که نتیجه آزمایش کرونای وزیر امور خارجه مثبت بوده و اینکه امیرعبداللهیان هم اکنون در قرنطینه به سر می برد.

به نوبه خود، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه  خبر ابتلای امیرعبداللهیان به کرونا را تاکید کرد و گفت: «حال عمومی وزیر خارجه خوب است و از قرنطینه در حال انجام کارهای روزانه خود است».

سخنگوی وزارت فاش کرد که روند دیدارهای وزیر امور خارجه، که دو دوز واکسن «برکت» ایرانی را دریافت کرد، به دلیل بیماری خود تغییر کرده است اما در دستورات پزشک مقرر شده بود که وی در قرنطینه باشد.

شایان ذکر است که بسیاری از مسئولان و مقامات دولتی جمهوری اسلامی و نمایندگان مجلس از جمله فاطمه رهبر، هادی خسروشاهی، احمد تویسرکانی، محمدعلی رمضانی و حسین شیخ الاسلام، به ویروس کرونا مبتلا شده اند و و جان خود را بر اثر آن از دست داده اند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت آخرین آمار خود را منتشر کرد که نشان می‌دهد طی ۱۰ روز گذشته (از ۱ تا ۱۰ آبان) بیش از ۳۷۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۶ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.