کاترین شکدم
واکنش مقام‌های جمهوری اسلامی به ماجرای کاترین شکدم!

برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای جداگانه «نفوذ» کاترین شکدم نویسنده یهودی در نهادهای نظام را تکذیب کردند و یک منبع آگاه در قوه قضائیه رابطه این نویسنده با برخی شخصیت‌ها را «خیال‌پردازی‌های ژورنالیستی و سناریوی تبلیغاتی» توصیف کرد. “

واکنش مقام‌های جمهوری اسلامی به ماجرای کاترین شکدم!

در آذرماه، کاترین پرز شکدم، تحلیلگر یهودی، در یادداشتی در بخش وبلاگ تایمز اسرائیل درباره نحوه ایجاد اعتماد در میان مقامات جمهوری اسلامی نوشت.

در روزهای اخیر با اعلام این خبر که او ۱۸ مقاله در وبسایت علی خامنه‌ای نوشته بوده، توجه تازه‌ای به نحوه نفوذ او میان مقام‌های حکومت ایجاد شد.

کاترین پرز شکدم به عنوان تحلیلگر در خبرگزاری تسنیم و تهران تایمز کار می کرد

شاکدام به عنوان تحلیلگر درپرس‌تی‌وی، خبرگزاری تسنیم و تهران تایمز کار می کرد.

پس از افزایش علاقه به فعالیت های وی، برخی از مقامات نزدیک به دولت مجبور به اظهار نظر در این مورد شدند.

عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه همشهری با رد فرضیه جاسوس بودن شکدم گفت: رسم جاسوسی این نیست که فرد نفوذی با افراد کلیدی ارتباط برقرار کند
“روش‌های نفوذ را یاد بگیرد اما خود یا سیستم امنیتی فرستنده او را بسوزاند و تمام ارتباطات را دود کنید و بی دلیل اعتماد ایجاد کنید.”

وى انتشار شایعات مبنی بر این شکدم برای جلب اعتماد با برخی مقام‌های جمهوری‌ اسلامی رابطه جنسی داشته را در راستای تخریب مسئولان دانست، و گفت که پروژه افترا ببا رمز صیغه و سه تاکتیک ابهام، انتظار و تعمیم، از سوی یک سرویس امنیتی مشرف بر فرهنگ و تعصبات اسلامی شروع شد.