واکنش روزنامه
واکنش روزنامه "ایران" به اظهارات ضداعدامی مهدی طارمی چیست؟

روزنامه ایران که وابسته به دولت جمهوری اسلامی است، در واکنش به توئیت مهدی طارمی در اعتراض به اعدام‌ها نوشت که موضع وی «تحت تأثیر گروه‌های فشار» بوده است.

واکنش روزنامه “ایران” به اظهارات ضداعدامی مهدی طارمی چیست؟

طارمی پس از اعلام خبر اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی، یکی از معترضان دستگیر شده در کرج، نوشت: این‌همه اختلاسگر و جنایتکار داریم تو زندان که دادگاه‌شون چند سال طول می‌کشه.

اما چون این جوانان مظلوم از خانواده های ضعیف هستند و دستشان به جایی بند نیست، بشمار سه اعدام می‌کنین؟ بسه دیگه تمومش کنین. کدوم جامعه با هر روز خونریزی و اعدام به آرامش می‌رسه؟

روزنامه دولتی ایران در پاسخ نوشت: اظهارات طارمی در حالی است که عاملان تحریم های اقتصادی علیه مردم ایران به طور کامل از اقدامات خشونت آمیز افراد مجازات شده حمایت کرده‌اند»، و مدعی شد

گروه های فشار سیاسی و فرهنگی در هفته های اخیر بر اظهارات چهره های فرهنگی و ورزشی تاثیر گذاشته اند.

مهدی طارمی: با طناب دار، عدالت برقرار نمی‌شه

یک روز پس از اعلام خبر اعدام سایر معترضان، مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران و بازیکن تیم پورتو پرتغال در توئیتی نوشت: با طناب دار، عدالت برقرار نمی‌شه.

وى افزود: این‌همه اختلاسگر و جنایتکار داریم تو زندان که دادگاه‌شون چند سال طول می‌کشه. اما چون این جوانان مظلوم از خانواده های ضعیف هستند و دستشان به جایی بند نیست، این سه نفر را اعدام می کنین؟