واکنش رسانه های دولتی ایران به خبر «مرگ مشکوک» منصور سگوند چیست؟
واکنش رسانه های دولتی ایران به خبر «مرگ مشکوک» منصور سگوند چیست؟

واکنش رسانه های دولتی ایران به خبر «مرگ مشکوک» منصور سگوند؛ یک روز پس از “واقعه مشکوک” درگذشت منصوره سگوند، دانشجوی ساکن آبدانان، به دلیل نارضایتی از همکاری او با نیروهای انتظامی، رئیس کل دادگستری استان ایلام اعلام کرد که در زمان مرگ او در خانه خود “تنها” بوده و هیچ نشانه‌ای از درگیری یا ضربه‌ای روی جسدش مشاهده نشده است.

واکنش رسانه های دولتی ایران به خبر «مرگ مشکوک» منصور سگوند چیست؟

به عنوان جواب به خبرگزاری ایرنا، گزارش‌ها درباره مرگ مشکوک منصوره سگوند توسط این خبرگزاری به عنوان “کشته‌سازی بی‌اساس” توصیف شد. در شامگاه یکشنبه، پس از انتشار این گزارش‌ها، رئیس اورژانس استان ایلام و رئیس بیمارستان رسول اکرم آبدانان وفات او را تأیید کردند، اما دلیل آن را به عنوان “ایست قلبی” بیان کردند.

پس از واکنش‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی و گمانه‌زنی درباره چگونگی وقوع این رویداد، خبرگزاری ایرنا، بحث درباره “مرگ مشکوک منصوره سگوند” را “کشته‌سازی بی‌اساس” توصیف کرد و بیان کرد که “رسانه‌های ضد انقلاب ادعاهایی در رابطه با واقعه مشکوک و قتل یک شهروند خرم‌آبادی به نام منصوره سگوند مطرح کرده‌اند.”

تا ابد یک روز جانم فدای وطن. پاینده ایران

قبل از وقوع مرگ منصوره سگوند، یک “استوری” با مضمون “تهدید به مرگ” در حساب اینستاگرامی وی منتشر شده بود. در این استوری کوتاه، عبارتی مشابه “ما را از مرگ می‌ترسانند، انگار ما زنده‌ایم. تا ابد یک روز جانم فدای وطن. پاینده ایران.” ذکر شده بود.

 

منصوره سگوند، دانشجوی حقوق، پس از قطع همکاری با نیروی انتظامی به دلیل سرکوب‌ها، در شرایط مشکوک جان باخت