هکرهای ایرانی

آژانس اطلاعات فدرال آلمان در گزارش سالانه خود اعلام کرد که فعالیت هکرهای ایرانی برای دستیابی غیرقانونی به فناوری سلاح هسته ای و موشکی در آلمان افزایش شده است.

این گزارش همچنین حاکی از افزایش چشمگیر تعداد اعضای گروه‌های تروریستی مورد حمایت ایران از جمله حزب‌الله و حماس، در خاک آلمان است.

آژانس اطلاعاتی آلمان گزارش سالانه خود را در مورد تهدیدات امنیتی این کشور منتشر کرد و گزارش جدید شامل ۴۲۰ صفحه است

آژانس اطلاعات ملی آلمان نام جمهوری اسلامی و هکرهای ایران را ۱۰۰ بار در این گزارش نشان کردند و تأیید کردند که آنها فعالیتهای مرتبط با ایران را برای خرید فن آوری های درخواست شده توسط تهران رصد می کنند.

  • کاهش تحریم‌ها علیه تهران

آژانس اطلاعاتی آلمان نوشت که دامنه تحرکات عناصر وابسته به ایران در جستجوی خریدهای مذکور، روند رو به افزایشی را در مقایسه با سال گذشته نشان می دهد.

با این حال، کارشناسان سیاسی گفتند که آلمان اقدامات ایران برای دستیابی به فناوری های هسته‌ای و موشکی در خاک آلمان را نقض توافق برجام می داند.

آنها تأكید كردند كه دلیل این امر این است كه دولت آلمان یكی از مهمترین شرکای تجاری ایران است و همچنان به دنبال بهره مندی از توافق هسته‌ای است.

شایان ذکر است که آلمان، فرانسه و بریتانیا سه کشور اروپایی باقیمانده در توافق هسته‌ای به همراه چین و روسیه هستند. آلمان همچنین در تلاش است تا دولت بایدن را از طریق مذاکرات در وین به توافق برساند.