نوه خمینی: حکومت را به دست برآیند ملت ایران بدهیم
نوه خمینی: حکومت را به دست برآیند ملت ایران بدهیم

نوه خمینی: حکومت را به دست برآیند ملت ایران بدهیم: علی خمینی، نوه روح‌الله خمینی، در بیانیه اخیر خود به اعتراضات سراسری در ایران اشاره کرده و خواستار واگذاری حکومت به «برآیند ملت ایران» شده است.

نوه خمینی: حکومت را به دست برآیند ملت ایران بدهیم

علی خمینی، خواستار واگذاری حکومت به «برآیند ملت ایران» شده است.

به گزارش سایت جماران وابسته به بازماندگان روح الله خمینی، علی خمینی در یک مراسم مذهبی در شهر نجف عراق گفت: به خداوندی خدا اگر ما یک جوری بتوانیم همه حکومت را دست برآیند ملت ایران بدهیم، به یقین عرض می‌کنم که بهتر از همه ما اسلام را پیاده خواهند کرد.

علی خمینی: این ملت صبور است اما معترض است

وی در دفاع از اعتراضات سراسری ایران ادامه داد: این ملت صبور است اما معترض است، همه ما معترضیم.

در حالی که طبق گزارش سازمان های حقوق بشری جمهوری اسلامی در یک سرکوب مرگبار حدود پانصد معترض را به قتل رساند، علی خمینی تاکید کرد: اعتراض باید وجود داشته باشد، اگر اعتراض نبود و سکوت مرگبار بود، می ترسیدیم.

گفت: اگر مسئولین ما کار اشتباهی می کردند مردم فقط نگاه می کردند، باید می گفتیم یا این حاکمیت صدام است که صدا از کسی در نمی‌آید.

نوه خمینی نیز از «هویت ایرانی» دفاع کرد و گفت: هویت ایرانی امتیازاتی دارد و نباید آن را دست کم بگیریم.

حضور و سخنرانی نوه خمینی در نجف در حالی صورت گرفت که یکی از نمایندگان سابق شورای اسلامی به نقل از آیت الله سیستانی، مرجع پرنفوذ شیعیان در نجف گفته بود که پس از شروع سرکوب تظاهرات «زن زندگی آزادی»، او گفت: «گوش شنوایی.” در حکومت ایران برای پیام‌های او وجود ندارد.