رئیسی
نامه تند استاندار سابق خوزستان به رئیسی: مسئولیت حادثه متروپل کاملا متوجه دولت خودتان است

نامه تند غلامرضا شریعتی، استاندار سابق خوزستان به رئیسی: مسئولیت حادثه متروپل کاملا متوجه دولت خودتان است

شمار فوت‌شدگان متروپل به ۳۸ تن رسید

آخرین گزارش ها از آبادان تا شامگاه چهارشنبه ۱۱ خرداد، حاکی از پیدا شدن جسد یک شهروند دیگر در حین آواربرداری در محل ریزش پایتخت است که تعداد قربانیان را به ۳۸ نفر رسيد.

به گزارش خبرگزاری ایرانا و به گفته صادق خلیلیان، روند آواربرداری از برج که در دوم خرداد فروریخت به ۹۰ درصد رسید، اما همچنان هنگام آواربرداری ممکن است اجزایی از پیکر جان‌باختگان از زیر آوار خارج شود.

احمد وحيدی وزیر کشور شامگاه چهارشنبه با بیان اینکه آواربرداری رو به اتمام است، گفت: «مردم اعلام کرده‌اند که عزیزانشان زیر آوار هستند، بنابراین ممکن است ممکن است هنوز هم چند نفری زیر آوار باشند».

نامه تند استاندار سابق خوزستان به رئیسی: مسئولیت حادثه متروپل کاملا متوجه دولت خودتان است

مسئولان دولت ابراهیم رئیسی، نقش و مسئولیت دولت حسن روحانی را عاملان این ماجرا دانستند و بر پیگرد قانونی آنها تاکید کردند. همچنان‌ که معاون اجرایی ابراهیم رئیسی نیز گفت گفت: فرماندار و شهردار سابق باید در دادگاه متروپل محاکمه شوند.

از سوی دیگر، غلامرضا شریعتی، استاندار سابق خوزستان در واکنش به برکناری مدیران فعلی دولت، نامه ای خطاب به ابراهیم رئیسی منتشر کرد و با بی توجهی به «هشدار‌های مکرر اعلام‌شده در ۹ ماه گذشته توسط مسئولان امر» خبر داده است.

در اولین روزهای پس از فروریختن ساختمان، تصاویری از آقای شریعتی در کنار حسین عبدالباقی، مالک ساختمان پخش شد.