قاسم سلیمانی
میرحسین موسوی: قاسم سلیمانی را «سردار بی‌افتخار» نامید

میرحسین موسوی با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه پاسداران، به فرمان آمریکا، او را «سردار بی‌افتخاری» معرفی کرد

میرحسین موسوی: قاسم سلیمانی را «سردار بی‌افتخار» نامید

میرحسین موسوی، آخرین نخست وزیر ایران که در دوازده سال اخیر در حبس خانگی به سر می برد، در بیانیه ای شدیداللحن از سیاست های داخلی و منطقه ای ایران انتقاد کرد.

موسوی با اشاره به دخالت جنایتکارانه ایران در جنگ داخلی سوریه و پیامدهای آن که منجر به آواره شدن میلیون ها نفر و کشته شدن صدها هزار شهروند سوری شد، از آن به عنوان «غم‌نامه‌ای» یاد کرد که همچنان در سوریه ادامه دارد.

او حمایت ایران از رژیم بشار اسد را به«ریختن خون‌ها در سرزمین‌های بیگانه برای تحکیم پایه‌های رژیمی کودک‌کش» تعبیر کرد.

وی همچنین با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه پاسداران، به فرمان آمریکا، او را «سردار بی‌افتخاری» معرفی کرد که که به جنایت‌های رژیم جمهوری اسلامی در منطقه «اعتراف و مباهات» می‌کرد و نوشت که از دست دادن او «سزایی بود که بایدعبرتی برای بازماندگان باشد.

میرحسین موسوی: جنایت‌های ایران در منطقه «ننگین» است

آقای موسوی همچنین از میلیون‌ها مهاجر و صدها هزار کشته در سوریه، بدنامی حزب‌الله لبنان، ظهور داعش، جنگ‌های قومی و قبیله‌ای در یمن، گرایش کشورهای عربی به پیوند با اسرائیل و شعار «هلال شیعی» نمونه هایی است که «شاهد ن شوم بودن نیات این کجروی است».

وی تاکید کرد: مشکلات ناشی از این اقدامات برای ایران و کل منطقه ریشه در یک اشتباه بزرگ دارد و آن به خطر انداختن محتوای واقعی اراده مردم است.