مریم اکبری منفرد، در زندان سمنان مورد ضرب و شتم قرار گرفت!
مریم اکبری منفرد، در زندان سمنان مورد ضرب و شتم قرار گرفت!

مریم اکبری منفرد، در زندان سمنان مورد ضرب و شتم قرار گرفت؛ مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان سمنان، روز چهارشنبه دوم شهریور ماه مورد ضرب و شتم و تهدید “از سوی” اداره زندان قرار گرفت.

مریم اکبری منفرد، در زندان سمنان مورد ضرب و شتم قرار گرفت!

وب سایت حقوق بشر در ایران به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده است که روز چهارشنبه هنگامی که دو فرزند به همراه همسر خانم اکبری منفرد برای ملاقات با وی به زندان رفته بودند، معاون زندان با «بی‌احترامی» فرزندان این زندانی سیاسی را مجبور به پوشیدن چادر کرده است.

همزمان با تهدید دختران خانم اکبری منفرد مبنی بر عدم امکان ملاقات در صورت نپوشیدن چادر، رئیس اتاق جلسات زندان در تلاش برای بازگرداندن این زندانی سیاسی به زندان بود. . اما پس از مقاومت این زندانی، «این مأمور گلوی او را گرفت و با الفاظ رکیک و رکیک قصد داشت او را خفه کند.

بر اساس این گزارش، در جریان این اختلاف، خانم اکبری منفرد معاون زندان تهدید به «پرونده کردن» کرده است. این درگیری با آمدن رئیس زندان و اجازه وی برای ملاقات با خانم اکبری منفرد به همراه خانواده به پایان رسید.

اتهامات علیه مریم اکبری منفرد

مریم اکبرى منفرد در دی ماه ۱۳۸۷، دو روز پس از تظاهرات عاشورای ، در خانه خود بازداشت و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» در دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال زندان محکوم شد.