مجازات

فعالان سیاسی تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو مبنی بر مجازات و پس گرفتن کمربند مشکی افتخاری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به دلیل تهاجم کشورش به اوکراین به سخره گرفتند.

هیات رئیسه فدراسیون جهانی تکواندو با صدور بیانیه ای از پس گرفتن کمربند مشکی افتخاری از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پس از حمله روسیه به اوکراین خبر داد.

اوکراین

فدراسیون مستقر در سئول اعلام کرد: «شعار فدراسیون جهانی تکواندو است”صلح گرانبهاتر از پیروزی است”؛ بنابر این شعار، فدراسیون اقدام نظامی روسیه در اوکراین را محکوم می‌کند و اعلام می‌کند حملات وحشیانه به جان بیگناهان ارزش‌های احترام و بردباری در این ورزش را نقض می‌کند».

پوتین

بیانیۀ فدراسیون همچنین افزود: «در این راستا، تکواندو جهانی تصمیم گرفته است که “کمربند مشکی افتخاری ۹ دان” را که در نوامبر ۲۰۱۳ به آقای ولادیمیر پوتین اعطا شده بود، پس بگیرد».

فدراسیون همچنین اعلام کرد که مجازات تنها پس گرفتن کمربند مشکی از پوتین نیست، بلکه شامل عدم برگزاری مسابقات در روسیه و بلاروس نیز می شود.

روسیه

در این بیانیه ای همچنین آمده است: «فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرد که به کمیته بین المللی المپیک در ممنوعیت پرچم و سرود روسیه در رویدادهای این رشته ملحق خواهد شد».

فعالان سیاسی تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو و پیش از آن تصمیم فیفا و یوفا در قبال روسیه و پوتین را به سخره گرفتند و آن را بی‌رحمانه و غیرانسانی توصیف کردند.