طالبان
فیسبوک: همچنان طالبان را یک سازمان تروریستی می دانیم

فیس بوک می گوید که هنوز طالبان را “یک سازمان تروریستی” می داند و هرگونه محتوایی که توسط این گروه یا در حمایت از آن در شبکه اجتماعی منتشر شود ممنوع است.

فیسبوک: همچنان طالبان را یک سازمان تروریستی می دانیم

فیسبوک: همچنان طالبان را یک سازمان تروریستی می دانیم و هرگونه محتوایی که توسط این گروه یا در حمایت از آن در شبکه اجتماعی منتشر شود ممنوع است.

فیس بوک اعلام کرده است که هنوز طالبان را یک سازمان تروریستی می داند و انتشار هرگونه محتوایی که توسط این گروه یا در حمایت از آن در فیس بوک ممنوع است.

سخنگوی فیس بوک گفت طالبان طبق قوانین آمریکا یک سازمان تروریستی است.

او می افزاید که این شرکت دربارهٔ به رسمیت شناختن دولت ها را دارد !! تصمیم نگیرید “بلکه مرجعیت جامعهٔ بین‌الملل را دنبال می‌کند!

تمایل چین برای “برقراری روابط دوستانه” با طالبان

چین خشنودی خود از ناکامی غرب در افغانستان را پنهان نمی‌کند و از روابط دوستانه و همکاری با طالبان استقبال می کند. سخنگوی وزارت خارجه چین از طالبان خواست تا به وعده های خود مبنی بر انتقال مسالمت آمیز قدرت عمل کنند.

خبرگزاری شینهوا می گوید سقوط کابل ناقوس مرگ هژمونی ایالات متحده آمریکا را به صدا درآورد و برخی رسانه های چینی افغانستان را “گورستان امپریالیسم” توصیف کرده اند.

گفته می شود هوآ چونینگ سخنگوی وزارت خارجه چین شامگاه دوشنبه 16 اوت به خبرنگاران با اشاره به سقوط کابل از تمایل پکن برای برقراری روابط دوستانه با طالبان خبر داد.