#فرياد_آبانيم
#فرياد_آبانيم؛ اعتراضات مردمی آغاز شد!

با نزدیک شدن سالگرد اعتراضات آبان ، مردم ایران اعتراضات خود را آغاز کردند و فعالان شبکه های اجتماعی با راه اندازی هشتگ #فرياد_آبانيم به ذکر آنچه در آن کشتار اتفاق افتاد، را راه اندازى كردند، پس فعالیت آبان چگونه آغاز شد؟

اعتراضات آبان ۹۸

تظاهرات ایران در سال ۹۸ یا آبان خونین مجموعه ای از اعتراضات مردمی و ضد دولتی در سراسر ایران بود. این تظاهرات در تاریخ ۲۴ آبان ۹۸ پس از از سرگیری سهمیه های بنزین در ایران آغاز شد و قیمت های بنزین را به میزان ۲۰۰ درصد افزایش داد. این اعتراضات، که عمدتا در طبقه فقیر شهری و طبقه کارگر متمرکز بود، در ابتدا نسبتا صلح آمیز بود، به تدریج تبدیل به شورش خشونت آمیز علیه رژیم حاکم شد.

در گزارش تحقیق، خبرگزاری فرانسه می گوید بیش از۷۵۰ عکس و ویدیو نیروهای امنیتی تیراندازی توسط نیروهای امنیتی و کشته و زخمی شدن معترضان به جای مانده‌است

آژانس های خبری و سازمان های حقوق بشر در خارج از کشور، بر اساس تحقیقات و منابع آنها، تعداد کشته‌ها را از چند صد نفر تا ۱۵۰۰ نفر اعلام کردند.

 

#فرياد_آبانيم؛ اعتراضات مردمی آغاز شد!

با نزدیک شدن سالگرد اعتراضات آبان،  فعالان شبکه های اجتماعی با راه اندازی هشتگ #فرياد_آبانيم  را راه اندازى كردند

فعالان رسانه های اجتماعی با دومین سالگرد اعتراضات آبان ، جایی که صدها نفر از شهروندان پس از تظاهرات گسترده در سراسر ایران برای محکوم کردن تصمیم مقامات برای افزایش قیمت سوخت کشته شدند ، تعامل کردند.

هشتگ هایی در رسانه های اجتماعی ، به ویژه توییتر پخش شد و خواستار قصاص قربانیان اعتراضات شد و تداوم رویکرد انقلابی را تأیید کرد و به آنچه آنها اقدامات وحشیانه رژیم در برخورد با پرونده تظاهرات مسالمت آمیزبرای افزایش قیمت سوخت توصیف می کنند اعتراض کردند.

مگه میشه فریاد آبان نباشیم.

https://twitter.com/Binam_vatan/status/1451679153825193991?s=20

ای زمستان ای بهار بشنوید از این دل تا جاودان امیدوار: گریه امروز ما هم، ارغوان خنده می آرد به بار..

هرگز نمیرد آنکه خونش ریخته شد به عشق ثبت است بر جریده ایران ، آبان ما

https://twitter.com/tanhayektiger/status/1451798035311255553?s=20

 

اعتراضات مردمی آغاز شد!

آبان ۹۸، شیراز پل معالی‌آباد

https://twitter.com/Sheina__/status/1451899652593311749?s=20