فاجعه تعرض جنسی به ۱۵ کودک در مدرسه فوتبال مشهد
فاجعه تعرض جنسی به ۱۵ کودک در مدرسه فوتبال مشهد

فاجعه تعرض جنسی به ۱۵ کودک در مدرسه فوتبال مشهد؛ خانواده نفر ۱۵ از اعضای مدرسه فوتبال مشهد تحت حمایت اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به دلیل «تعرض» به فرزندانشان از مدیرعامل این باشگاه شکایت کردند.

فاجعه تعرض جنسی به ۱۵ کودک در مدرسه فوتبال مشهد

خانواده بازیکنان متوجه آزارهای این مربی برای گوشی فرزندانشان شدند. گزارشگر فوتبال باشگاه صداوسیما در مشهد بدون نام بردن از باشگاه از «فاجعه دیگر برای فوتبال خراسان رضوی» نوشت و از تشکیل پرونده در دادستانی خبر داد.

در سال ۱۳۹۵، آزار جنسی سعید طوسی، «کارشناس» شورای عالی قرآن و قاری، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و بین‌المللی داشت. او در کلاس خواندن به خوانندگان نوجوان تجاوز جنسی می کرد.

واكنش وزیر ورزش به افشای “تعرض جنسی” در مشهد

در پی انتشار اخباری مبنی بر «تجاوز جنسی» به اعضای تیم نمازگزاران مشهد، حمید سجادی به وزیر ورزش و جوانان دستور رسیدگی و پیگیری این گزارش ها را صادر کرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه از صدور این دستور به حراست وزارت ورزش توسط آقای سجادی خبر داد و تاکید کرد: «در صورت صحت گزارش های دریافتی، باید با عامل یا عاملان این اتفاق با قاطعیت برخورد شود.»

بر اساس این گزارش، وزارت ورزش و جوانان «دو هفته» است که از این گزارش ها مطلع شده است.

اما مشخص نیست چرا وزیر ورزش در این مدت واکنشی نشان نداده است.

وزارت ورزش نیز در حالی از این موضوع مطلع است که پیش از این مسئولان هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی مدعی شده بودند که از این موضوع بی اطلاع هستند.