علی مطهری: بسیاری از جوانان اعلام کردند در انتخابات شرکت نخواهند کرد
علی مطهری: بسیاری از جوانان اعلام کردند در انتخابات شرکت نخواهند کرد

علی مطهری: بسیاری از جوانان اعلام کردند در انتخابات شرکت نخواهند کرد؛ علی مطهری، نایب‌رئیس پیشین مجلس، درباره خیزش انقلابی اظهار داشت: بسیاری از جوانان تحت تاثیر رهبران جریان‌ها قرار گرفتند و اعلام کردند در انتخابات شرکت نخواهند کرد. وی افزود: فضا بسیار سرد شده و شرایط هر روز بدتر می‌شود.

علی مطهری: بسیاری از جوانان اعلام کردند در انتخابات شرکت نخواهند کرد

به گفته علی مطهری، معاون سابق مجلس، جوانان و نوجوانان زیادی تحت تأثیر رهبران جریان‌های خاص قرار گرفته‌اند و اعلام می‌کنند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

او به این اظهار نظر افزود: “فضا در حال حاضر بسیار سرد است و مردم حق دارند این احساس را داشته باشند. هر روز که می‌گذرد، شرایط بدتر می‌شود.”

نامه سوم حسن روحانی به شورای نگهبان: تکرار اعتراض در برابر رد صلاحیت

او این نامه را روز چهارشنبه دوم اسفند ارسال کرده و به علت عدم پاسخگویی به دو نامه پیشین، اقدام به ارسال این نامه نموده است.

در چهارم بهمن، وب‌سایت رئیس دولت یازدهم و دوازدهم، رد صلاحیت آقای روحانی را اعلام کرد. این در حالی است که وی هم‌اکنون عضو مجلس خبرگان رهبری است.

حسن روحانی، در واکنش به این اقدام، پیشتر از مردم خواسته بود که در انتخابات پیش‌رو شرکت کنند و “رأی اعتراضی” دهند.

هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، روز چهارشنبه اعلام کرد که عدم پاسخ‌گویی این شورا به نامه‌های رئیس‌جمهور پیشین ایران به دلیل اولویت بررسی صلاحیت افرادی است که شکایت داشتند. وی افزود: “نسبت به کسانی که شکایت نداشتند، هنوز وارد بررسی نشدیم. حتماً رسیدگی می‌کنیم و حق قانونی آن‌ها است.”