حلقه های تیره
علت حلقه های تیره زیر چشم، و درمان آن چيست؟

دایره های تیره زیر پلک های پایین مردان و زنان شایع است و اغلب با پف ها، همراه است و دایره های تیره می تواند شما را مسن به نظر برسید. بدتر از آن، خلاص شدن از آن ها دشوار است.

در حالی که خستگی ممکن است منطقی ترین توضیح برای این وضعیت به نظر برسد، اما عواملی وجود دارند که می توانند در ایجاد دایره های تیره زیر چشم نقش داشته باشند. در بیشتر موارد، آنها دلیلی برای نگرانی نیستند و نیازی به مراقبت پزشکی ندارند.

علت حلقه های تیره زیر چشم چيست؟

خستگی

خواب زیاد، خستگی زیاد یا بیدار ماندن بیش از حد معمول می تواند باعث دایره های سیاه زیر چشم شود. کم خوابی می تواند باعث شود پوست کدر و رنگ پریده شود و بافت ها و رگ های خونی زیر پوست شود. کمبود خواب همچنین می تواند باعث شود که مایع زیر چشم شود وپف کرده به نظر برسد.

عمر

پیری طبیعی یکی دیگر از علل شایع دایره های تیره زیر چشم است. با افزایش سن، پوست نازک‌تر می‌شود. همچنین چربی و کلاژن مورد نیاز برای حفظ انعطاف پذیری پوست را از دست می دهید.

آلرژی

واکنش های آلرژی و خشکی چشم می تواند باعثایجاد دایره های تیره دور چشم شود.

خشکی پوست زیر چشم

کم آبی یکی از دلایل رایج دایره های تیره زیر چشم است. زمانی که بدن به اندازه کافی آب دریافت نمی کند، پوست زیر چشم شروع به کدر شدن می کند و چشم ها به نظر فرورفته به نظر می رسند.

بودن در برابر نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تولید ملانین شود که باعث تغییر رنگ پوست می شود.

  درمان تیرگی زیر چشم چيست؟

استفاده از کمپرس سرد

کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم و رگ های خونی کمک کند. این می تواند ظاهر پفى را کاهش دهد و به از بین بردن حلقه های سیاه کمک کند.

استفاده از چای کیسه ای

مالیدن چای کیسه ای سرد روی چشم ها می تواند ظاهر آنها را بهبود بخشد. چای حاوی کافئین و آنتی اکسیدان هایی است که می تواند به تحریک گردش خون، کمک و رگ های خونی را کوچک کند و نگهداری مایع را در زیر پوست کاهش دهد.