طنین “دریاچه ارومیه” در دیدار تراکتور و پرسپولیس
طنین “دریاچه ارومیه” در دیدار تراکتور و پرسپولیس

در هفته دوم از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، بازی حائز اهمیت به میزبانی تبریز در تاریخ ۲۵ مرداد برگزار شد. در این دیدار، تیم پرسپولیس با حضور بیش از ۷۰ هزار تماشاگر، موفق به کسب پیروزی شد و با یک گل به تیم تراکتور یک برصفر غلبه کرد.

بازی تراکتور با پرسپولیس

در بیانیه ارائه شده توسط تیم تراکتور با حضور نمایندگان کنفدراسیون آسیا در تبریز، تاکید شده بود که: “با دقت بسیاری به رفتار تماشاگران پرداخته و این موارد را به نهاد مسئول فوتبال آسیا گزارش خواهیم کرد. از هرگونه عمل پرتاب اشیا، استفاده از دستگاههای لیزری و هر نوع تخلف که ممکن است منجر به تضعیف میزبانی تراکتور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گردد، خودداری نمایید.”

طنین “دریاچه ارومیه” در دیدار تراکتور و پرسپولیس

هواداران تیم تراکتور، به صورت همزمان در داخل و خارج ورزشگاه، چندین بار شعارهایی را به ازای نادیده گرفتن و تاخیر در رسیدگی مسئولین و همچنین خشک شدن دریاچه ارومیه سر دادند. آنها پلاکاردها و نشانه‌های مرتبط با این مسائل را به ورزشگاه آورده بودند تا اعتراض خود را به نمایش بگذارند.

در طول پخش زنده مسابقه، هنگامی که تعدادی از هواداران شعار می‌دهند، صداوسیما چندین بار محیط صدا را قطع کرد.

تیم شاگردان یحیی گل‌محمدی که در هفته نخست با نتیجه ۱-۰ بر آلومینیوم اراک غلبه کرد، در زمین بازی جدید نیز با همان نتیجه ۱-۰ از تیم تراکتور پیروز شدند. این پیروزی باعث شد تا با ۶ امتیاز به صدر جدول رده‌بندی بروند.

در دقیقه ۴۲ از بازی، شجاع خلیل‌زاده با بودن در موقعیت مناسب توانست توپ را کنترل کند، در حالی که پورحمیدی به طور اشتباه از توپ فاصله گرفته بود. این اشتباه باعث شد که حسین صادقی به راحتی بازی توپ را از روی دروازه‌بان خالی وارد کرده و گل را به ثمر رساند.

تیم سرخپوشان تهران که در این مسابقه لباس سفید را پوشیده بودند، از فصل گذشته تاکنون موفق به کسب ۱۲ پیروزی متوالی شده‌اند و هنوز هیچ امتیازی را از دست نداده‌اند.