فضای مجازی

احمدحسین فلاحی، نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مجلس هفته آینده طرح صیانت از فضای مجازی را تصویب خواهد کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفته بود که از سوی همه طرف ها برای تصویب نشدن این طرح فشار وجود دارد اما هفته آینده به تصویب می رسد.

اظهارات حسین فلاحی در نشست خبری دیروز، یکشنبه ۲۴ بهمن ماه، بیان شد و وی توضیح داد که قانون حمایت از کاربران اینترنت در بیش از ۴۰ کشور جهان وجود دارد.

وی اظهار داشت: «قانون حمایت از کاربران در فضای مجازی در بیش از ۴۰ کشور وجود دارد و صاحبان پیام رسان‌های بیگانه در کشور ما دفتر ندارند که پاسخگو باشند».

این نماینده خاطرنشان کرد: «برخی از نمایندگان مخالف این طرح تلاش کردند تا از تصویب این لایحه جلوگیری کنند و چهار نماینده نیز برای ممنوعیت از اجرای طرح ملی تلاش کردند از کمیسیون وقت بگیرند و به آن فشار بیاورند».

فلاحی افزود: «تا کنون چهار نفر سعی کردند زمان کمیسیون را بگیرند و از هر طرف فشار آمده تا کار  انجام نشود اما انشالله به زودی در هفته آینده تصویب می‌شود».

شایان ذکر است که بیش از یک میلیون نفر با امضای نامه ای سرگشاده به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، مخالفت خود را با طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی اعلام کردند.