شهبانو فرح پهلوی
شهبانو فرح پهلوی: پیشگامان حقوق زن در ایران با خشونت و مرگ مواجه‌اند!

شهبانو فرح پهلوی در پیامی به مناسبت روز جهانی زن: فعالان حقوق زنان در ایران در دهه‌های اخیر با وجود برانگیختن تحسین جهانیان، شکنجه، خشونت و حتی مرگ مواجه بوده‌اند.

 فرح پهلوی: پیشگامان حقوق زن در ایران با خشونت و مرگ مواجه‌اند!

شهبانو فرح پهلوی در پیامی به مناسبت روز جهانی زن ضمن ابراز همدردی با زنان قربانی تجاوز،زورگویی و جنگ، به «فضای زن‌ستیزانه در جمهوری اسلامی» اشاره کرد و نوشت: فعالان حقوق زنان در ایران در دهه‌های اخیر با وجود برانگیختن تحسین جهانیان، شکنجه، خشونت و حتی مرگ مواجه بوده‌اند.

شهبانو فرح پهلوی در این پیام که به مناسبت روز جهانی زن، هشتم مارس منتشر شده است، گفته است که روز جهانی زن امسال در شرایط سختی برگزار خواهد شد. جایگاه زن اساس دموکراسی است و ایده آزادی در اعلامیه جهانی حقوق بشر و منشور سازمان ملل متحد – که در منشور کوروش کبیر دو هزار و پانصد سال پیش مازتاب یافته بود- بدون آزادی و برابری زن ناپایدار است.

شهبانو فرح پهلوی: از زنان ایران با ستایش و افتخار یاد می‌کنم

شهبانو فرح پهلوی با تبریک این روز به زنان گفت: این روز جهانی را مغتنم می‌شمارم و با زنان و مادران بی گناه قربانی تجاوز،زورگویی و جنگ همدردی می کنم و برای آنها و آرزوی بهبودی وضع آنان را دارم.

وی ضمن تقدیر از ایستادگی زنان ایرانی نوشت: از زنان ایرانی با ستایش و سربلندی یاد می کنم و به تلاش خستگی ناپذیر آنان برای بازپس گیری حقوق از دست رفته و رسیدن به جایگاه شایسته زنان افتخار می کنم.