شناسایی ۶۰ مبتلا به وبا در ایران
شناسایی ۶۰ مبتلا به وبا در ایران

شناسایی ۶۰ مبتلا به وبا در ایران؛ یک مقام وزارت بهداشت اعلام کرد که موارد تایید شده ابتلا به وبا در ایران به ۶۰ نفر رسیده است.

شناسایی ۶۰ مبتلا به وبا در ایران

یک مقام وزارت بهداشت اعلام کرد که موارد تایید شده ابتلا به وبا در ایران به ۶۰ نفر رسیده است و یکی دیگر از مقامات وزارت بهداشت اعلام کرد که در شرایط پس از سیل، افزایش موارد وبا “کاملاً محتمل است”.

مریم مسعودی‌فر، رئیس اداره غذا و بیماری های منتقله از آب وزارت بهداشت روز چهارشنبه ۱۲ مرداد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از این تعداد ۴۲ مورد در اقلیم کردستان، ۱۵ مورد در کرمانشاه، دو مورد در آذربایجان غربی و یک مورد ابتلا در استان بوشهر شناسایی شده‌اند.

به گفته وی، تا کنون هیچ فردی بر اثر وبا در کشور فوت نکرده است.

این مقام وزارت بهداشت افزود: ۷۵ درصد مبتلایان به وبا در ایران مرد و ۷۸ درصد از بیماران شناسایی شده نیز در شهرها زندگی می کنند.

خانم مسعودی فر به طور خاص از کارگران عرضه کننده مواد غذایی خواست قبل و بعد از شروع به کار دست های خود را حداقل ۲٠ ثانیه با آب و صابون بشویند.

همزمان ابراهیم قادری، رئیس اداره مراقبت های مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت، از افزایش احتمالی موارد بیماری های گوارشی از جمله وبا در پی سیل اخیر خبر داد.