شرط ماسک برای شرکت در نظرسنجی‌های توئیتر
شرط ماسک برای شرکت در نظرسنجی‌های توئیتر

توییتر اعلام کرده که از ۱۵ آوریل فقط حساب‌های احراز هویت شده مجاز به رای دادن در نظرسنجی‌ها هستند.

شرط ماسک برای شرکت در نظرسنجی‌های توئیتر

این تصمیم توسط مدیرعامل توییتر اعلام شده و به گفته ایلان ماسک، راه‌کاری برای مقابله با ربات‌های هوش مصنوعی پیشرفته است.

همچنین، تنها حساب‌های احراز هویت شده می‌توانند در بخش “برای شما” توییتر، در توییت‌های پیشنهادی قرار بگیرند.

در سال گذشته، مالک توییتر اعلام کرده بود که رای‌گیری در نظرسنجی‌های مربوط به سیاست‌های این شبکه اجتماعی را تنها برای مشترکان سرویس “توییتر بلو” محدود خواهد کرد.

ایلان ماسک كيست؟

ایلان ماسک در ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱ در جنوب آفریقا به دنیا آمد. پدر وی مهندس بود و مادرش نیز دکتر بود. او از کودکی شروع به کار با کامپیوتر کرد و در سن ۱۲ سالگی اولین بازی ویدیویی خود را نوشت. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا و دریافت مدرک کارشناسی در رشته فیزیک و علوم کامپیوتر، به سمت کارآفرینی روی آورد.

در سال ۲۰۰۲، او با همکاری برادرش که نرم‌افزار Zip2 را طراحی کرده بود، شرکت Zip2 را تأسیس کرد و در ادامه این شرکت را به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار به شرکت کامپیوتری Compaq فروخت. پس از این، او در سال ۲۰۰۴ شرکت SpaceX را تأسیس کرد و هدف خود را از فعالیت در این شرکت، توسعه فناوری هایی بود که به انسان این امکان را بدهند تا به سیارات دیگر بروند. سپس در سال ۲۰۰۸، او شرکت Tesla Motors را تأسیس کرد و به تولید خودروهای الکتریکی پرداخت.

ایلان ماسک همچنین در زمینه توسعه فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، اتصال مغز به کامپیوتر و حمل و نقل زیرزمینی نیز فعالیت می کند. او در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از افراد موثر و کارآفرینان برتر جهان توسط مجله فوربز انتخاب شد.