شبکه اجتماعی ایکس، حساب خبرگزاری قوه قضائیه ایران را مسدود کرد
شبکه اجتماعی ایکس، حساب خبرگزاری قوه قضائیه ایران را مسدود کرد

شبکه اجتماعی ایکس، حساب خبرگزاری قوه قضائیه ایران را مسدود کرد؛ خبرگزاری میزان، که به قوهٔ قضائیه وابسته است، اعلام کرده است که حساب آن در شبکهٔ اجتماعی ایکس (که پیشتر به عنوان توئیتر شناخته می‌شد) به‌طور دائمی مسدود شده است.

شبکه اجتماعی ایکس، حساب خبرگزاری قوه قضائیه ایران را مسدود کرد

این خبرگزاری در روز شنبه، ۲۸ بهمن‌ماه، اعلام کرد که ایکس بدون هیچ اخطاری این تصمیم را اتخاذ کرده است.

همچنین، ایکس اظهار کرد که حساب کاربری خبرگزاری میزان در “موارد متعدد” قوانین این شبکهٔ اجتماعی در زمینهٔ “تحریض به افراط‌گرایی” و “پراکنده کردن نفرت” را نقض کرده است

به دلیل دریافت گزارش‌های متعدد از کاربران خود در زمینه‌های مرتبط، این شرکت اعلام کرده است که خبرگزاری میزان دیگر اجازه‌ی باز کردن حساب جدید در شبکه اجتماعى ایکس را نخواهد داشت.

حذف نشانه آبی و طلایی

این اقدام پس از حذف نشانه آبی و طلایی برای رسانه‌های ایرانی از جمله پرس تی‌وی، ایرنا، تسنیم، العالم و هیسپان تی‌وی توسط شبکه اجتماعی ایکس در روز پنجشنبه، ۲۶ بهمن، اتخاذ شد.

این تصمیم در پی گزارش‌های ارائه شده توسط پروژه شفافیت فناوری بود که مدیران این شبکه را به خدمات پولی به حساب‌های وابسته به ايران متهم کرده بود.

این گزارش‌ها به تأکید بر این نکته پرداخته بودند که وزارت خزانه‌داری آمریکا در ماه شهریور سال گذشته تحریم‌هایی علیه رسانه‌هایی همچون تسنیم و پرس تی‌وی اعمال کرده بود