شاهزاده رضا پهلوی
شاهزاده رضا پهلوی: محاکمه حمید نوری، یک پیروزی مهم برای جنبش دادخواهی ملت ایران است

شاهزاده رضا پهلوی همزمان با آخرین جلسه محاکمه حمید نورى، معاون دادیار زندان گوهردشت در زمان کشتار سال ۶۷ زندانیان سیاسی، در دادگاه سوئد، در توییتی در توئیتر خود نوشت: محاکمه حمید نوری یک پیروزی مهم برای جنبش دادخواهی ملت ایران، و هموار کننده مسیر پیروزی‌های بزرگ بعدی است.

 رضا پهلوی: محاکمه حمید نوری، یک پیروزی مهم برای جنبش دادخواهی ملت ایران است

شاهزاده رضا پهلوی : محاکمه حمید نوری یک پیروزی مهم برای جنبش دادخواهی ملت ایران، و هموار کننده مسیر پیروزی‌های بزرگ بعدی است.

و شاهزاده رضا پهلوی در این پیام تاکید کرد: امروز، دادخواهان از همیشه مصمم‌تر و امیدوارترند؛ و آمران و عاملان جنایت، از سینما رکس و پشت‌بام رفاه و کشتار۶۷ تا دی۹۶ و آبان۹۸ و پرواز ۷۵۲، از همیشه هراسان‌تر» شده‌اند.

پیام شاهزاده رضا پهلوی ساعاتی پس از آخرین جلسه دادگاه حمید نوری منتشر شد. در آخرین جلسه دادگاه، حمید نوری اعلام کرد که حکم دادگاه چهاردهم ژوئیه (۲۳ تیر) اعلام می شود.

حمید نوری 

حمید نوری معاون سابق ددادیار زندان گوهردشت در زمان کشتار ۶۷ بود.

اولین محاکمه حمید نورى به دلیل مشارکت در کشتار هزاران زندانی در تابستان ۶۷ در استکهلم سوئد در۱۰ اوت ۲۰۲۱ برگزار شد. و پس از استماع سخنان دادستان، دادستان، شاکیان،و وکلاى حمید نوری در ۹۲ جلسه، در روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۲۰۲۲، ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱به پایان رسید.