شاهزاده رضا پهلوی: تداوم و فراگیرتر کردن اعتراضات و اعتصابات، کلید پیروزی است
شاهزاده رضا پهلوی: تداوم و فراگیرتر کردن اعتراضات و اعتصابات، کلید پیروزی است

شاهزاده رضا پهلوی: فراگیرتر کردن اعتراضات کلید پیروزی است؛ شاهزاده رضا پهلوی روز سه شنبه ۲۹ شهریور همزمان با گسترش اعتراضات خیابانی در شهرهای مختلف ایران در واکنش به کشته شدن مهسا امینی در بازداشتگاه ارشاد، خواستار تداوم و فراگیرتر شدن اعتراضات و اعتصابات شد.

شاهزاده رضا پهلوی: فراگیرتر کردن اعتراضات کلید پیروزی است

به گفته وی، “تداوم و فراگیرتر کردن اعتراضات و اعتصابات، کلید پیروزی است.”

ولیعهد پیشین ایران در پیام خود اعتراضات اخیر را «فراگیرترین تجمعات» پس از آبان ۹۸ و «نقطه‌ای غیربازگشت» در مسیر «پس گرفتن میهن‌مان از رژیم ضد ایرانی جمهوری اسلامی» توصیف کرد.

شاهزاده رضا پهلوی ویژگی منحصر به فرد تظاهرات اخیر را «پیشگام بودن زنان شجاع و حق‌طلب» و مشارکت اقشار مختلف مردم عنوان کرد و گفت: حوادث روزهای اخیر تلاش جمهوری اسلامی برای ایجاد تفرقه و شکاف بین هم‌میهنان کُردمان و بقیه ملت ایران را نقش بر آب می‌کند.

اعتراضات مردمی

وی در عین حال «هماهنگی طیف‌های متنوع و گسترده تشکل‌ها، نیروهای سیاسی و مدنی، هنرمندان، ورزشکاران، دانشجویان، معلمان، کارگران و بازنشستگان» را در حمایت از اعتراضات مردمی «سرآغازکم‌کاری‌ها و نافرمانی های گسترده و فلج کننده.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین به «عوامل سرکوب» اعتراضات در ایران توصیه کرد «تا فرصت هست به آغوش باز ملت بپیوندند».

پس از مرگ مهسا امینی، شهبانو فرح پهلوی نیز در بیانیه‌ای مرگ «دلخراش» این زن جوان به دست حکومت «زن‌ستیز» جمهوری اسلامی را محکوم کرد.