سینوفارم

مسئولان وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی اعلام کردند که مانع حضور تیم اسکی‌بازان تزریق سینوفارم نیست و علت واقعی آن را اعلام کردند.

وزارت ورزش گزارش داده بود که تیم اسکی ایران در ماه های منتهی به المپیک زمستانی در اردوی آماده سازی اتریش برای آماده سازی برای مسابقات حضور ندارد.

این وزارتخانه افزود که این برنامه برای ورزشکارانی که فقط یک دوز واکسن سینوفارم دریافت کرده‌اند، لغو شده است، نه دو دوز که در قوانین اردو آمده است.

بنابراین اسکی‌بازان ایرانی نمی توانند در مکان های عمومی مانند هتل ها و رستوران ها حضور داشته باشند زیرا تنها یک دوز از واکسن چینی دریافت می کنند.

منابعی در وزارت بهداشت و درمان اعلام کردند که فدراسیون اسکی ایران از ورزشکارانی که مایل به حضور در کمپ تمرینی اتریش هستند مبلغ ۱۱۰۰ یورو درخواست کرده است.

اما علیرغم انتشار اخباری مبنی بر تقاضای پول توسط فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی از ورزشکارانی و اسکی‌بازان که قصد حضور در این کمپ تمرینی را دارند، این وزارتخانه هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

به نوبه خود، دکتر جلال نائلی، معاون اداره روابط بین الملل وزارت بهداشت ایران تاکید کرد که واکسن سینوفارم مورد تایید کشور اتریش است.

دکتر نائلی اضافه کرد: «با سفارت اتریش تماس گرفته‌ ایم و آنها نیز تایید کردند که ممانعت از شرکت تیم اسکی ایران در کمپ اتریش هیچ ارتباطی با عدم تایید واکسن سینوفارم ندارد».