سپیده رشنو از اجرای حکم خود خبر داد
سپیده رشنو از اجرای حکم خود خبر داد

سپیده رشنو از مخالفان حجاب اجباری، نویسنده و شاعر، در حساب اینستاگرام خود خبر داد که برای حکم سه سال و ۱۱ ماه حبس صادر شده، او به اجرای احکام رفته و به زندان خواهد رفت.

سپیده رشنو از اجرای حکم خود خبر داد

او در این یادداشت نوشته است که به محض ارسال حکمش به شعبه اجرای احکام، ج.ا او را ممنوع‌الخروج کرده است.

سپیده رشنو در ادامه نوشته است: ممنوع‌الخروجی برای کسی صادر شده که قصدی برای رفتن ندارد.

آذر ۱۴۰۲،‌ وکیل خانم سپیده رشنو اعلام کرد که موکلش در دادگاه تجدید نظر استان تهران به چهار ماه حبس قطعی محکوم شده تا این نویسنده و فعال مدنی برای دو پرونده، در مجموع به سه سال و ۱۱ ماه حبس قطعی محکوم شود.

میلاد پناهی‌پور، وکیل خانم رشنو، در گفت‌وگو با شبکه شرق گفته بود که خانم رشنو به‌ اتهام انتشار تصاویر مبتذل در فضای مجازی به این مجازات محکوم شده است.

به گفته این وکیل دادگستری، تشکیل پرونده جدید علیه سپیده رشنو به‌ دلیل انتشار تصویری از خود و اطلاع‌رسانی در زمینه حکم کمیته انضباطی دانشگاه الزهرا در اینستاگرام است.

سپیده رشنو روز ۷ آبان در اینستاگرام نوشت که بر اساس حکم جدیدی که علیه او صادر شده، حکم حبس پرونده اول (اتوبوس تیرماه) از تعلیق خارج می‌شود.

این مترجم و ویراستار که سه ماه پیش از جان‌ باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، در اعتراض به حجاب اجباری بازداشت و شکنجه و مجبور به اعتراف اجباری شده بود، روز ۱۰ مهر امسال با انتشار عکسی از خود بدون حجاب اجباری نوشت که با همین پوشش به‌ همراه وکیلش در دادگاه حاضر می‌شود تا از خود دفاع کند.

این مترجم و ویراستار، خرداد امسال خبر داد که بعد از احضار مجدد، با وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شده، اما ممنوع‌الخروج از تهران است. او قبل از آن نیز اعلام کرده بود دانشگاه الزهرا او را به‌ دلیل عدم رعایت پوشش اسلامی، دو ترم با احتساب سنوات از تحصیل منع کرده است.