سخنرانی جنجالی حسین انصاریان در شبکه سوم صداوسیمای؛ به انتقاد از شکنجه‌های زندانیان پرداخت
سخنرانی جنجالی حسین انصاریان در شبکه سوم صداوسیمای؛ به انتقاد از شکنجه‌های زندانیان پرداخت

حسین انصاریان كه يكي از روحانيون نزدیک به حكومت است، در سخنراني خود در شب قدر، به شكنجه‌هاي رواني و جسمي زندانيان در زندان‌هاي ايران اشاره كرده و از اين نوع رفتارها انتقاد کرده است. اين اظهارات باعث واکنش‌هاي مختلف و متفاوت در شبکه‌هاي اجتماعي شده است.

سخنرانی جنجالی حسین انصاريان در شبکه سوم صداوسیمای؛ به انتقاد از شکنجه‌های زندانیان پرداخت

حسین انصاریان، یکی از روحانیون نزدیک به حکومت است و قبلا در چندین مراسم بیت رهبر حضور داشته و در حضور علی خامنه‌ای سخنرانی کرده است.

در یکی از شب‌های قدر ماه رمضان، سخنرانی اخیر و جنجالی حسین انصاریان به صورت زنده از شبکه سوم صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

در این سخنرانی، حسین انصاریان بدون اسم‌بردن از مخالفان یا زندانیان سیاسی، از آزار و شکنجه‌هایی که حكومت علیه روان و جسم زندانیان اعمال می‌کند، انتقاد کرد و و گفت: “اگر گناهکاری بازداشت شد، به دروغ نگویید که فردا صبح اعدام می‌شوی. عباد خدا را نترسانید.”

https://twitter.com/abdolah_abdi/status/1646068369387388928?s=20

والله همه این کارها حرام است. حرام است

در این سخنرانی، حسین انصاریان به ماموران امنیتی خطاب کرد و خواستار احترام به زندانیان شد. او گفت: «اگر شما من را دستگیر کردید و به زندان بردید، به من احترام بگذارید. احترام کن به من. هر چه خواستم به من بده؛ آن مقدار که لازم است. به من فحش ندهید، من را تحقیر نکنید، سرم را نزنید و بی‌جا به من ضربه نزنید. والله همه این کارها حرام است. حرام است.»