روایت تكان دهنده زنان افغانستانی از شکنجه و آزار جنسی در ایران
روایت تكان دهنده زنان افغانستانی از شکنجه و آزار جنسی در ایران

روایت تكان دهنده زنان افغانستانی از شکنجه و آزار جنسی در ایران؛ شماری از زنان افغان که پس از شرکت در یک تجمع مسالمت‌آمیز در ایران در محکومیت نسل کشی هزاره ها دستگیر و از ایران اخراج شده بودند، گفتند که بازجویان برای گرفتن اعتراف اجباری آنان را مورد شکنجه و آزار جنسی قرار می‌دادند.

روایت تكان دهنده زنان افغانستانی از شکنجه و آزار جنسی در ایران

پس از کشته شدن ۵۳ دانش آموز دختر هزاره در یک حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل در ۸ مهر، شورای جهانی هزاره ها خواستار برگزاری گردهمایی های جهانی به مناسبت چهلم کشته‌شدگان شد که با حمله نیروهای امنیتی رژیم ایران و بازداشت تعدادی از شهروندان افغانستانی شرکت کننده در این مراسم همراه بود.

پس از اینبازداشت‌ها، پنج زن و پنج مرد به همراه چهار کودک از ایران اخراج شدند.

این اتباع افغانستانی پس از خروج از ایران، در گفت و گو با ایران اینترنشنال به شرح شکنجه و توهین‌های ماموران امنیتی برای گرفتن اعتراف اجباری از آنها پرداختند.

یکی از بازداشت شدگان می گوید به دلیل ترس و شکنجه فرزندش سقط شد

یکی از بازداشت شدگان می گوید که در زمان بازداشت باردار بوده اما به دلیل ترس و شکنجه فرزندش سقط شده است. او گفت که یک بازجو از پشت او را لمس می کند و او را مجبور می کند چند برگه سفید امضا کند.

یکی دیگر از شهروندان افغانستانی نیز گفت که بازجویان با فحاشی و توهین‌های بسیار رکیک تلاش داشتند او را مجبور کنند که اعتراف کند با رهبران اعتراضات در ایران ارتباط دارد.