رضا پهلوی
رضا پهلوی: بکتاش آبتین را به زنجیر کشیدند و کشتند

رضا پهلوی: بکتاش آبتین را به زنجیر کشیدند و کشتند؛ شاهزاده رضا پهلوی، در واکنش به جان باختن بکتاش آبتين، نویسنده زندانی، گفت که جمهوری اسلامی او را “کشته است”.

رضا پهلوی: بکتاش آبتین را به زنجیر کشیدند و کشتند

شاهزاده رضا پهلوی، یکشنبه ۱۹ دی، در توییتی نوشت: «جمهوری اسلامی یک شاعر و هنرمند معترض دیگر را به قتل رساند: در زمانه‌ای که تبهکاران و جنایتکاران، رها و در مسند قدرت هستند، بکتاش آبتین را به زنجیر کشیدند و کشتند؛ تنها به جرم این‌که حقیقت را فاش می‌گفت و نسبت به درد و رنج وطن و مردمش بی‌تفاوت نبود.»

شاهزاده رضا پهلوی ادامه داد: آبتین در راه آزادی ایران جاودانه شد، و راه او تا روزی که این ظلمت از کشور ما رخت بر بندد، ادامه خواهد داشت.

اتهامات عليه بکتاش آبتین

بکتاش آبتین که به اتهامات عضویت در کانون نویسندگان ایران و حضور بر مزار قربانیان یک جان‌باختگان قتل‌های سیاسی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، ۵ مهر ۱۳۹۹ در اوج بحران شیوع کووید ۱۹ برای اجرای حکم خود به زندان اوین منتقل شد. پس از ابتلا به کرونا و تاخیر در روند درمان، روز ۱۸ دی جان باخت.

کانون نویسندگان ایران اعلام کرد که مراسم تشییع پیکر بکتاش آبتین که قرار بود روز دوشنبه ۲۰ دی ماه برگزار شود، ساعت ۳ روز یکشنبه با فشار نیروهای امنیتی برگزار شد.